MET Gala 2021

Ta jedna z najważniejszych imprez kulturalno-modowych i zarazem charytatywnych swoją historia sięga 1948 roku. Wtedy właśnie odbyła się po raz pierwszy. Z roku na rok ranga imprezy rosła i było to wydarzenie, na które wprawdzie nieliczne osoby mogły być zaproszone, jednak wielu, wielu ludzi interesowało się tym, kto z kim i w czym pojawił się w Metropolitan Museum of Art (MET) w Nowym Jorku.

Zeszłoroczna MET Gala z powodu pandemii koronawirusa została odwołana, podobnie jak wiele innych tego typu wydarzeń. Tegoroczna również stała pod znakiem zapytania. Na szczęście wiemy już, że w tym roku wydarzenie powróci, znamy też jego motyw przewodni.

18 września 2021 roku w MET zostanie zaprezentowana wystawa In America: A Lexicon. Jej druga część zostanie zaś zaprezentowana, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku maja 2022 pod nazwą In America: An Anthology of Fashion

Póki co nie ma jednak pewności, czy oprócz wystawy odbędzie się również MET Gala 2021. Mówi się o dacie 13 września i kameralnej imprezie (o ile warunki epidemiczne na to pozwolą), którą mieliby poprowadzić Anna Wintour i Tom Ford. Towarzyszyć miałaby im również poetka Amanda Gorman. Wiemy za to, że 2 maja 2022 roku planowane jest już wydarzenie w pełnej krasie na ponad 500 gości.

Anna Wintour zarzeka się, że ta osoba nigdy więcej nie zostanie zaproszona na MET Galę

Jedno w zasadzie, co jest pewne, to to, kto na MET Gali się już nie pojawi. A zdradziła to Anna Wintour, słynna redaktorka naczelna magazynu „Vogue”, która odpowiada za organizację wydarzenia, więc i za listę gości. Swego czasu Anna Wintour została zapytana przez Jamesa Cordena w The Late Show, kogo nigdy więcej nie zaprosiłaby na MET Galę. Anna szczerze przyznała, że nie chciałaby więcej oglądać na czerwonym dywanie w MET Donalda Trumpa, byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

fot. Getty Images

Przy okazji warto wspomnieć, że w przedpandemicznych warunkach na MET Galę zapraszano około 700 osób, choć chętnych było o wiele, wiele więcej. Mimo że koszt wstępu na to wydarzenie to 30 tysięcy dolarów.

Zobacz także: