Met Gala 2022 to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody i show-biznesu. Słynie ze spektakularnych, a często także kontrowersyjnych kreacji od najlepszych projektantek i projektantów. Jest określana mianem modowych Oscarów. No i co roku skupia wokół siebie topowe gwiazdy. Nic więc dziwnego, że wzbudza tyle emocji. W lutym tego roku organizatorki oraz organizatorzy Met Gali 2022 ujawnili temat przewodni, natomiast miesiąc później dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się, kto poprowadzi wydarzenie. Poznajcie szczegóły.  

Met Gala 2022: temat przewodni

Znamy już temat przewodni Met Gali 2022. Brzmi on: „In America: An Anthology of Fashion”. Brzmi znajomo? Owszem. Ten motyw łączy się z ubiegłorocznym, czyli „In America: A Lexicon in Fashion”. Osoba, która wypowiedziała się w imieniu The Metropolitan Museum of Art, przyznała w rozmowie z „W Magazine”, że oba tematy przewodnie dotyczą tak zwanej amerykańskiej mody. Jej wpływów, a także zmian w niej zachodzących na przestrzeni ostatnich dekad. Różnica polega na tym, że w 2021 roku skupiono się na modzie XX i XXI wieku. Natomiast tym razem pod lupę wzięta zostanie moda poprzedniego stulecia. Zapowiada się ciekawie. 

Met Gala 2022: dress code

Za każdym razem goście i gościnie wydarzenia powinni trzymać się konkretnego dress code'u obowiązującego w danym roku na gali, choć oczywiście wiele osób chce go poznać tylko po to, by się z niego wyłamać. Mimo wszystko dress code bywa polem do popisu dla gwiazd i współpracujących z nimi stylistów czy projektantów. Jaki motyw będzie obowiązywał w tym roku? Gilded glamour (pozłacany glamour)! Oraz styl white-tie. Co za tym idzie jest to nawiązanie do złotej ery Nowego Jorku. Zapowiada się według nas niezwykle ciekawie i już nie możemy się doczekać!

Met Gala 2022: data. Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

Met Gala 2022 zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona w poniedziałek 2 maja, czyli zaledwie osiem miesięcy po ostatniej edycji modowych Oscarów, która musiała zostać przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Lokalizacja? Podobnie jak w ubiegłych latach, gościnie i goście w najbardziej spektakularnych kreacjach spotkają się w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. 

Met Gala 2022: prowadzący i prowadzące

Kolejna – niezwykle istotna kwestia to gospodarze i gospodynie wieczoru. W ubiegłym roku w gronie prowadzących znalazły się, jak również znaleźli się Timothée Chalamet, Billie Eilish, Amanda Gorman oraz Naomi Osaka. Towarzyszył im Tom Ford. Według wielu osób, trudno przebić taki team. Jednak organizatorki oraz organizatorzy tegorocznej edycji wydarzenia nie zawiedli. Met Galę 2022 poprowadzą bowiem Blake Lively i Ryan Reynolds, czyli najzabawniejsza para w Hollywood, a także Regina King i Lin-Manuel Miranda.

Co więcej, organizatorki oraz organizatorzy Met Gali 2022 zaprosili do współpracy Sofię Coppolę, Martina Scorsese, Chloé Zhao, Janiczę Bravo, Julie Dash, Autumn de Wilde, jak również wspomnianych już Reginę King oraz Toma Forda. Ich zadaniem będzie przygotowanie filmowych winietek, które będą wyświetlane w jednym ze skrzydeł muzeum podczas gali. Zapowiada się naprawdę ciekawie. 

Met Gala 2022 – goście i gościnie

Wiemy, kto poprowadzi Met Galę 2022. Pozostaje więc pytanie: kto został zaproszony na wyjątkowe wydarzenie? Zazwyczaj zaproszenia trafiły do topowych gwiazd, celebrytek i celebrytów, a także modelek i modeli. Niestety na tegorocznej gali zabraknie Zendayi. Jedna z najpopularniejszych (i najbardziej stylowych) aktorek na świecie udzieliła niedawno wywiadu, w którym przyznała, że... tego dnia musi pracować.  

Zobacz także:

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.