Met Gala 2021. Tym razem nie tradycyjnie w maju, a właściwie w pierwszy poniedziałek maja, a we wrześniu. A dokładnie 13 września 2021 w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Słynne święto mody, na które zaprasza Anna Wintour. Tym razem na liście gości znalazły się nie tylko gwiazdy znane z produkcji filmowych czy sceny muzycznej oraz politycznej, lecz także influencerki i influencerzy, co wzbudziło kontrowersje. Tym bardziej że z pandemicznych powodów lista zaproszonych została ograniczona do około 400 osób. 

Met Gala 2021: motyw przewodni

Wydarzenie otwiera zwykle wystawę w Met, która narzuca temat przewodni, wykorzystywany często przy tworzeniu stylizacji. W tym roku wystawa nosi tytuł „In America: A Lexicon of Fashion” i jest ukłonem w stronę amerykańskich projektantek i projektantów, celebracją ich dorobku i rzemiosła. Co ciekawe, inspiracją dla kuratora wystawy, Andrew Boltona, był esej pisarza i architekta polskiego pochodzenia – Witolda Rybczyńskiego. 

Met Gala 2021: prowadzący

Lista gości jest każdej Met Gali trzymana jest w tajemnicy do ostatniego momentu. Dopiero na czerwonym dywanie okazuje się, kto został zaproszony. Wcześniej znani są prowadzący. W tym roku byli to: Timothée Chalamet (który zaskoczył wszystkich zakładając białe trampki Conversy, przełamując w ten sposób swoją stylizację), Billie Eilish, Amanda Gorman i Naomi Osaka obok Anny Wintour, Toma Forda i Adama Mosserima, czyli honorowych gospodarzy imprezy. 

Met Gala 2021: stylizacje gwiazd

Nie będzie chyba przesadą, jeśli powiemy, że Met Gala to najważniejsze wydarzenie modowe we współczesnym świecie. Nic zatem dziwnego, że stylizacje na ten wieczór są planowane miesiącami, doskonale przemyślane, specjalnie projektowane. Wzbudzają zachwyty lub kontrowersje. Czasem jedno i drugie w tym samym czasie.

Podczas tegorocznej Met Gali mówiło się choćby o zamaskowanej Kim Kardashian, której stylizacja wywołała lawinę memów. Bez wątpienia czarowała Billie Eilish w swojej wymarzonej sukni w stylu księżniczki (Oscar de la Renta). Billie przyznała, że zawsze chciała założyć taką kreację, ale do tej pory się bała. Wspaniałe były też transparentne suknie zawsze minimalistycznej w swoich modowych wyborach Zoë Kravitz (Saint Laurent) czy Kendall Jenner, której kreacja od Givenchy była hołdem dla Audrey Hepburn. Na półprzezroczystą suknię zdobioną kolorowymi strusimi piórami postawiła także polska top modelka Anja Rubik. Zachwyciła także Karlie Kloss w przepięknej czerwonej sukni o rzeźbiarskim fasonie i niewielkim trenie – jednym z najmodniejszych detali tegorocznych kreacji. No cóż, w tym roku gwiazdy nie chciały się ograniczać. To właśnie dlatego na czerwonym dywanie królowały pełne przepychu stylizacje – nie tylko treny, ale i pióra i cekiny. Nie zabrakło także stylizacji z politycznym przesłaniem. Najlepszy przykład? Cara Delevingne walcząca z patriarchatem. Kto jeszcze oczarował nas podczas Met Gali 2021 swoją stylizacją? Sprawdźcie w galerii!