Met Gala to wyjątkowe wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbywa się w pierwszy poniedziałek maja – poprzedza otwarcie wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku i jest połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów, który do niego przynależy. Co roku przyciąga międzynarodowej sławy gwiazdy kina, telewizji, muzyki, modelingu czy sportu, a także celebrytów oraz przedstawicieli świata biznesu. Tak było i tym razem. 

Met Gala 2023 za nami. Co działo się na wydarzeniu?

Met Gala 2023 została poświęcona twórczości Karla Lagerfelda, czyli legendarnego projektanta, który – choć miał dość kontrowersyjne poglądy – na stałe zapisał się na kartach historii mody. Zaproszeni na wydarzenie goście wzięli sobie do serca dress code „in honor of Karl” i zaprezentowali najpiękniejsze kreacje z archiwów takich domów mody jak Chanel, Chloé czy Balmain, a także stworzone specjalnie dla nich projekty inspirowane dziedzictwem pozostawionym przez wspomnianego designera. Tegoroczna edycja „modowych Oscarów” opływała w zachwyty. Natomiast, oczywiście, nie obyło się bez zaskoczeń, a nawet kontrowersji.

Met Gala 2023: gwiazdy na wydarzeniu. Najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące stylizacje

1 maja 2023 w nowojorskim Metropolitan Museum of Art pojawiło się kilka „panien młodych”. Dua Lipa i Penélope Cruz założyły suknie ślubne, które w latach 80. i 90. ubiegłego wieku Karl Lagerfeld zaprojektował dla Chanel. Nicole Kidman i Gisele Bündchen również zaprezentowały na czerwonym, a właściwie beżowym dywanie kreacje z archiwum tego samego domu mody. Postawiły na te, które miały już na sobie w przeszłości w związku ze współpracą z popularnym projektantem. Wiele gwiazd założyło sukienki, garnitury, komplety oraz elementy garderoby inspirowane stylem wizjonera. Właśnie dlatego ubiegłego  wieczoru królowały biel i czerń, koszule, perły, okulary przeciwsłoneczne czy skórzane rękawiczki. Niektóre osoby poszły o krok dalej i... przebrały się za kota Karla Lagerfelda. Na taki krok zdecydowali się m.in. Doja Cat, Jared Leto oraz Lil Nas X

W naszej galerii (na dole strony) możecie zobaczyć zdjęcia gwiazd z Met Gali 2023. Wśród nich znane i lubiane na całym świecie osoby w najpiękniejszych, jak również najbardziej zaskakujących i kontrowersyjnych stylizacjach. Nie sposób nie zwrócić na nie uwagi.