W pierwszy poniedziałek maja (prawie) każdego roku oczy całego świata mody i show-biznesu są zwrócone ku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, gdzie odbywa się Met Gala. Prestiżowe wydarzenie przyciąga gwiazdy, najbardziej znanych sportowców i sportowczynie, guru biznesu, modelki i modeli, a także celebrytów i celebrytki. Choć wiele osób marzy o zaproszeniu, to są również takie, które nigdy go nie przyjęły. Bo aż trudno uwierzyć, że Anna Wintour nie życzyłaby sobie ich obecności. Oto topowe gwiazdy, które nigdy nie wzięły udziału w Met Gali. 

Met Gala – co to jest? 

Met Gala to prestiżowe wydarzenie, które poprzedza otwarcie wystawy w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Jest ono połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz działającego w nim Instytutu Kostiumów. Na przestrzeni ostatnich lat bal zyskał miano modowych Oscarów, ponieważ goście i gościnie prezentują na nim spektakularne kreacje od znanych domów mody. Te z kolei są, a przynajmniej powinny być dopasowane do motywu przewodniego danej edycji. 

Met Gala 2023 coraz bliżej. Co wiemy?

W tym roku też odbędzie się prestiżowe wydarzenie. Zgodnie z tradycją Met Gala 2023 została zaplanowana na pierwszy poniedziałek maja (czyli w nocy z 1 na 2.05.2023 polskiego czasu). Jej tematem przewodnim będzie twórczość Karla Lagerfelda, czyli legendarnego projektanta, który odszedł w lutym 2019 roku w wieku 85 lat. W związku z tym możemy się spodziewać, że zaproszeni goście i gościnie zaprezentują na czerwonym dywanie najbardziej spektakularne kreacje z archiwów takich domów mody jak Chanel, Fendi, Chloé, Balmain, Patou czy marki sygnowanej jego nazwiskiem.

Podobnie jak w poprzednich latach, nie wiadomo, kto pojawi się na wydarzeniu. Ale znamy nazwiska prowadzących. W 2023 roku w tej roli sprawdzą się: Dua Lipa, Penélope Cruz, Roger Federer i Michaela Coel.

Poza tym plotkowano, że Anna Wintour chce w tym roku zweryfikować listę gości. Podobno chciała z niej usunąć członkinie klanu Kardashian-Jenner. Natomiast jedna z głównych zainteresowanych całą sprawą, a konkretnie Kim Kardashian zdementowała te doniesienia. Co więcej, w mediach krążą informacje, według których na Met Gali 2023 pojawi się Choupette, czyli kotka Karla Lagerfelda. 

Topowe gwiazdy, które nigdy nie były na Met Gali

Zaproszenie na Met Galę to dla wielu osób ogromne wyróżnienie. Mogłoby się wydawać, że jest ona jedną z tych imprez, na których chciałby być każdy. Natomiast w rzeczywistości nie wszyscy są nią zainteresowani. W naszej galerii (na dole strony) znajdziecie listę topowych gwiazd, które nigdy nie pojawiły się na uroczystości poprzedzającej otwarcie wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W tym zestawieniu znalazły się m.in. Angelina Jolie i Jennifer Aniston, a także Brad Pitt, z którym obie aktorki były kiedyś w poważnych związkach. W Met Gali nie wzięły udziału także Adele, Paris Hilton oraz Meryl Streep. Co ciekawe, jedna z najpopularniejszych i najlepszych aktorek na świecie miała współprowadzić galę w 2020 roku. Jednak zostało ono odwołane w związku z pandemią koronawirusa. 

Kto jeszcze należy do tego grona? Scrolluj dalej, by poznać odpowiedź na to pytanie. Gwarantujemy, że nasza gwiazdorska galeria zdjęć jest pełna zaskoczeń. 

Zobacz także: