Miranda Priestly, czyli redaktor naczelna magazynu Runway z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” prawdopodobnie skrytykowałaby fakt, że świat wciąż lansuje roślinne motywy. Być może nie ma w tym nic odkrywczego, ale nie wyobrażamy sobie wiosny bez kwiatów na ubraniach, dodatkach czy na paznokciach. Pisałyśmy już o sukienkach ozdobionych florystycznymi printami. Natomiast teraz przyszedł czas na inspiracje na kwiatowy manicure. Jak go wykonać w domu?

Kwiatowy manicure, czyli modne paznokcie na wiosnę 2020. Te wzorki królują na Instagramie

W naszej galerii (na górze strony) znajdziecie mnóstwo inspiracji na kwiatowy manicure, który totalnie wpisuje się w urodowe trendy sezonu wiosna-lato 2020. Jesteśmy przekonane, że zarówno minimalistki, jak i fanki paznokciowego szaleństwa znajdą tam coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście w związku z pandemią koronawirusa wizyta u profesjonalnej manicurzystki nie wchodzi w grę. Ale spokojnie. Kwiatowe wzorki bez problemu wykonacie w domu. Zajrzyjcie na profile Betiny R. Goldstein albo Jen Seales, które często wykonują proste, a zarazem bardzo efektowne zdobienia. Aby odpowiednio wystylizować swoje paznokcie, potrzebujecie jedynie kilku lakierów do paznokci, cienkiego pędzelka (zobaczcie poniżej), trochę cierpliwości oraz chęci. Aby namalować minimalistyczne kwiaty na paznokciach, wystarczy namalować jedną mini kropeczkę (środek) i kilka nieco większych wokół niej - właśnie te będą imitować płatki. Pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza, dlatego nie zrażajcie się na samym początku. Możecie być zaskoczone, jednak pomalowane taką techniką paznokcie często zdobywają na Instagramie po kilka czy kilkanaście tysięcy lajków! 

 

Jeśli nie wierzycie w swoje umiejętności artystyczne, nie macie czasu lub ochoty na malowanie wzorków, postaw na gotowe zdobienia, na przykład na naklejki. Gwarantujemy, że również będą prezentować się całkiem efektownie!

50 pomysłów na modne paznokcie 2020. Oto trendy w manicure, które rządzą na Instagramie! [INSPIRACJE] >>>