Najpiękniejsze kwiaty na Dzień Kobiet

Nie wiem, czy też tak masz, ale w moim domu zawsze znajdzie się miejsce na nową roślinę. W związku z tym każda okazja jest dobra, by sprawić sobie coś nowego – niezależnie od tego, czy to „tylko” kwiaty cięte czy rośliny doniczkowe. Tym bardziej Dzień Kobiet. Jeśli dostanę bukiet od chłopaka lub przyjaciela, będę zachwycona. Nie zmieni to jednak faktu, że kwiaty na Dzień Kobiet kupię sobie też sama. Jakie? Cóż, trudno się zdecydować, bo wybór pięknych jest naprawdę ogromny. Potrzebujecie inspiracji? Oto moje typy!

Kwiaty na Dzień Kobiet cięte

Odkąd wymyśliła akcję #kwiatemwwirusa, polegającą na tym, by na poprawę humoru po wybuchu pandemii, zamówić sobie kwiaty do domu, tym samym wspierając całą branżę, regularnie zaglądam na jej konto na Instagramie. @k_w_i_a_c_i_a_r_a, bo właśnie pod tym pseudonimem kryje się florystka Anna Wojtala, robi bowiem przepiękne bukiety. Monochromatyczne lub wielokolorowe, ogromne i nieco mniejsze, i – co najważniejsze – na każdą okazję. Nie mam wątpliwości, że to właśnie u niej zamówić można najpiękniejsze kwiaty na Dzień Kobiet. Zresztą zobaczcie same: 

Ciekawostka? Anna Wojtala prowadzi też warsztaty z układania kwiatów. Może więc z okazji Dnia Kobiet sprawisz sobie taki prezent? 

Równie piękne bukiety na terenie Warszawy dostarcza też rodzinna firma Polska Flora, której tradycja sięga 1978 roku! Ją także znajdziecie na Instagramie. By zamówić kwiaty na Dzień Kobiet, wystarczy napisać wiadomość. Specjalność Polskiej Flory?  Lilie, eustomy i lewkonie, które nie tyko obłędnie wyglądają, ale i pachną. Wśród fanek bukietów Polskiej Flory są między innymi stylistka Glamour Maja Naskrętska oraz top modelka Szindy.

Kwiaty na Dzień Kobiet doniczkowe

Jeśli od kwiatów ciętych, wolisz te doniczkowe, wśród roślin modnych na 2021 rok (które powoli już robią furorę na Instagramie) na pewno znajdziesz coś dla siebie. W roli kwiatów na Dzień Kobiet świetnie sprawdzą się różowe rośliny doniczkowe: filodendron Pink Princess, fikus Belize, trzykrotka, aglaonema i – moja ulubiona – Sygnonium Neon Robusta o delikatnych sercowatych liściach w pasteloworóżowym odcieniu. 

Polecam także alokazje: Frydek, Elephant Ear czy Yukatan Princess o czerwonych łodygach. Albo równie imponującą co delikatną Caladium moonlight

Gdzie je kupić? Warszawiakom polecamy @plantarium_art,  Plants For Human (@plantsforhumans) czy Dom Roślin (@domroslin_sklep), a także modne w stolicy centrum ogrodnicze Flora Point znane z interaktywnych aranżacji. Jeśli mieszkacie we Wrocławiu, sprawdźcie zaś Projekt Rośliny (@projektrosliny). Zresztą, większość z tych miejsc ma także swoje sklepy online i zamówienia realizuje na terenie całej Polski.

Zobacz także:

Kwiaty na Dzień Kobiet? A może akcesoria?!

A może zamiast kwiatów na Dzień Kobiet wolicie sprawić sobie potrzebne do ich pielęgnacji akcesoria: doniczki, osłonki, kwietniki, wazony czy makramy. Poniżej znajdziecie kilka, które wpadły mi w oko. Je także bez problemu kupicie online.