Lara Gesser podzieliła się ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych bardzo przykrą wiadomością. W nocy z 26 na 27 sierpnia odszedł jej ukochany ojciec. Piotr Gessler, członek rodziny warszawskich restauratorów, zmarł w wieku 63 lat. Przyczyna jego śmierci nie została na razie podana do wiadomości publicznej.

Lara Gessler żegna zmarłego ojca

Lara Gessler poinformowała o śmierci taty w piątek po południu na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, który obserwuje już przeszło 230 tysięcy użytkowników serwisu. Cukierniczka, bizneswoman i celebrytka zamieściła tam dwie czarno-białe fotografie z domowego archiwum. Zdjęcia opatrzyła niezwykle wzruszającym wpisem.

Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom - napisała. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato - dodała.

Gwiazdy wspierają Larę Gessler w trudnych chwilach

W ciągu godziny pod postem pojawiło się już przeszło tysiąc komentarzy z kondolencjami. Wyrazy współczucia zamieścili m.in.  Agnieszka Włodarczyk, Ewa Chodakowska, Monika Mrozowska i wielu innych znajomych Lary ze świata mediów, kultury i show-biznesu.

Strasznie mi przykro. Lara, trzymaj się, wyrazy współczucia - napisała dziennikarka muzyczna i prezenterka TVN, Gabi Drzewiecka.

Kim był Piotr Gessler?

Piotr Gessler był synem Zbigniewa Gesslera, czyli znanego rzemieślnika urodzonego w rodzinie łódzkich przedsiębiorców i polityka, który w latach 1985-1989 zasiadał w Sejmie PRL. W ostatnich latach mówiło się o nim sporo w mediach za sprawą jego małżeństwa z Magdą Gessler, z którą związał się po jej powrocie do Polski w pierwszej połowie lat 80.

Wiele mówi się o tym, że to właśnie dzięki niemu gwiazda programów Kuchenne rewolucje i MasterChef trafiła na dobre do świata gastronomii. Popularna restauracja U Fukiera przypadła jemu i jego ówczesnej żonie w udziale w 1991 roku po podziale rodzinnej firmy Gesslerów.