W trosce o środowisko Lego rezygnuje z plastiku! 

Czy wiecie, że na świecie co sekundę sprzedaje się aż 7 zestawów klocków Lego? Łatwo więc wyobrazić sobie, jaka musi być skala zanieczyszczenia środowiska związana z ich produkcją – w końcu od zawsze powstają z plastiku. Rokrocznie zużywa się do tego celu setki milionów ton tworzywa! Wkrótce ma się to zmienić. Lego ogłosiło, że rezygnuje z plastiku!Do 2030 roku klocki Lego będą wytwarzane z bardziej ekologicznego zamiennika – przetworzonej trzciny cukrowej! Pierwsze takie klocki już pojawiły się na rynku.

Lego wypuszcza Hogwart do zbudowania z ponad 6 tysięcy klocków! Cena zwala z nóg >>>

Klocki Lego będą wytwarzane z trzciny cukrowej

Na razie z trzciny cukrowej powstają drzewka, krzaki, choinki, liście palm i kwiatów oraz wszelkie inne klocki imitujące rośliny (czyli jakieś 2% wszystkich klocków). Najbardziej ekologicznym zestawem Lego jest „Domek na drzewie”, który zawiera aż 185 takich elementów. Zauważyliście różnice w wyglądzie klocków? No właśnie – nie ma! Klocki z trzciny cukrowej nie tylko wyglądają identycznie jak te plastikowe, ale i są tak samo wytrzymałe – można więc będzie bawić się nimi latami! To ostatecznie przekonało firmę Lego, by wszystkie klocki wytwarzać z proekologicznego tworzywa.

„Trzcina cukrowa użyta do produkcji plastiku jest pozyskiwana w sposób zrównoważony, zgodnie z wytycznymi naszego partnera, World Wildlife Fund. Posiada również certyfikat Bonsucro Chain of Custody Standard dla trzciny cukrowej pozyskiwanej w sposób odpowiedzialny” – zapewnia marka. Plastik z przetworzonej trzciny cukrowej ma jednak jedną wadę – choć powstaje w bardziej przyjaznych środowisku warunkach niż tradycyjne tworzywo, nie jest biodegradowalny. Lego zachęca więc, by nie wyrzucać klocków lecz (jeśli nasze dzieci już z nich wyrosły) przekazać je innym. W tym celu uruchomiło inicjatywę „RePlay”. Wszystko w trosce o naszą planetę.

„Stranger Things” w świecie LEGO. Powstały klocki inspirowane serialem Netflixa! >>>