Letnie Igrzyska Olimpijskie to wydarzenie, na które czekają fani sportu na całym świecie i nie tylko. Olimpiada miała się rozpocząć 24 lipca 2020 roku i potrwać przez kolejne dwa tygodnie, a konkretnie do 9 sierpnia. Niestety w związku z pandemią koronawirusa sportowe wydarzenie, które miało odbyć się w Tokio, musi zostać przełożone. Kiedy odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie?

Tokio 2020: Igrzyska Olimpijskie zostaną przełożone na przyszły rok z powodu koronawirusa?

Dick Pound, czyli członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przyznał w rozmowie z USA Today, że Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 nie rozpoczną się w zaplanowanym wcześniej terminie. Nie zdradził jednak szczegółów związanych z nową datą sportowego wydarzenia. Według amerykańskich mediów, Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się dopiero w 2021 roku. Oficjalne informacje na ten temat mają zostać przekazane przez MKOI w ciągu czterech tygodni. Natomiast Dick Pound dodał, że organizacja olimpiady na nowo będzie odbywała się etapowo. Najpierw zostanie podana kolejna data Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a następnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski będzie musiał radzić sobie z konsekwencjami tej decyzji. Podobno są one ogromne. Ale chyba wszyscy zgodzimy się, że w tym wypadku najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo reprezentacji poszczególnych państw, a także kibiców.

Olimpiada w Tokio w duchu zero waste. Sportowcy dostaną medale z przetopionych telefonów i baterii >>>

AKTUALIZACJA 24.03.2020, godz. 14:00

Premier Japonii - Japonii Shinzo Abe zaapelował do MKOI o przełożenie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Jak się okazuje, przyniosło to upragniony skutek. Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano, że sportowe wydarzenie zostaje przełożone na kolejny rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Natomiast MKOI zapewnia, że Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się nie później niż latem 2021. Zgadzacie się z taką decyzją?

Książkowy typ tygodnia: