Co się stało z Lindą Evangelistą? Takie pytanie od kilku lat zadawali sobie wszyscy fani jednej z najsłynniejszych modelek na świecie. W przeciwieństwie do swoich koleżanek z branży, takich jak Naomi Campbell czy Cindy Crawford, które nieprzerwanie od lat 80. pojawiają się w mediach, Kanadyjka nagle przerwała swoją spektakularną karierę i przestała w ogóle pokazywać się publicznie. Zagadka tajemniczego zniknięcia Lindy Evangelisty właśnie wyszła na jaw. To niestety bardzo smutna historia.

Linda Evangelista oszpecona w gabinecie medycyny estetycznej

Modelka w końcu postanowiła wytłumaczyć, z jakiego powodu w 2016 roku przestała pracować i całkowicie zrezygnowała z życia towarzyskiego. Wszystko opisała w emocjonalnym liście, który opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Wiadomość tę kieruję do moich obserwujących, którzy zastanawiają się, dlaczego nie pracuję, podczas gdy kariera moich rówieśniczek kwitnie. Powodem jest to, że zostałam oszpecona przez zabieg kriolipolizy Zeltiq, który przyniósł skutek odwrotny od zamierzonego - czytamy.

56-letnia dziś Linda Evangelista wyjaśniła, że zabieg, określany mianem nieinwazyjnej alternatywy dla liposukcji chirurgicznej, wywołał u niej rzadko spotykaną niepożądaną reakcję i zamiast zredukować tkankę tłuszczową, zwiększył ją.

Zostałam trwale zdeformowana, mimo przejścia dwóch bolesnych, nieskutecznych operacji korekcyjnych - opisuje.

Linda Evangelista o skutkach nieudanego zabiegu

Była gwiazda pokazów Versace, Christiana Diora czy Chanel przerwała milczenie i zdradziła, jak oszpecający zabieg wpłynął na jej zdrowie psychiczne.

Nie tyko pozbawił mnie źródła utrzymania, ale także wpędził w cykl ciężkiej depresji, głębokiego smutku i najgłębszych otchłani wstrętu do samej siebie - przyznała.

Modelka twierdzi, że nikt nie poinformował jej o ryzyku wystąpienia komplikacji przed wykonaniem zabiegu. Postanowiła więc skierować sprawę na drogę sądową i walczyć o gigantyczne odszkodowanie. Jak podaje agencja informacyjna Reuters, Evangelista złożyła pozew o 50 milionów dolarów.  Zapowiedziała też, że nie ma zamiaru się już dłużej ukrywać.

Jestem zmęczona życiem w tym stanie. Chcę zamknąć za sobą drzwi i kroczyć z głową podniesioną do góry, mimo że – jeśli chodzi o wygląd – nie czuję się sobą - napisała.

Z pełną treścią oświadczenia Lindy Evangelisty możecie zapoznać się poniżej.