Czy jest ktoś, kto nie wzrusza się na dźwięki piosenek „I Will Always Love You” i „I Have Nothnig” w wykonaniu jedynej Whitney Houston? Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli ponownie przeżywać te emocje w nowym wydaniu. Za produkcję bierze się Lawrence Kasdan - scenarzysta i producent oryginalnego filmu. Co jeszcze wiemy o nadchodzącym remake’u „Bodyguarda”?

„Bodyguard” – kultowy film lat 90.

Hit kasowy z 1992 roku, który zarobił 400 milionów dolarów, opowiada historię skomplikowanego uczucia między piosenkarką i aktorką Rachel Marron a byłym agentem CIA Frankiem Farmerem, który ma za zadanie chronić ją przed anonimowym oprawcą. Przyniósł niewątpliwą sławę wcielającym się w główne role Whitney Houston i Kevinowi Costnerowi. Ścieżka dźwiękowa na długo podbiła listy przebojów, sprzedając się w 45 milionach egzemplarzy. Została też zdnagrodzona Grammy i pokryła się platyną aż 18-krotnie.

Co wiemy o remake'u „Bodyguarda”?

Film będzie wyprodukowany przez Warner Bros. Za scenariusz odpowiada Matthew López, dramaturg nominowany do nagrody Tony za sztukę z 2018 roku „The Inheritance” („Dziedzictwo”), którą wystawiono w Londynie w teatrze Young Vic, a później na Brodway’u. Została wówczas okrzyknięta najważniejszą amerykańską sztuką stulecia. Zanim jednak będziemy mogli zobaczyć efekty pracy Matthew Lópeza nad scenariuszem „Bodyguarda”, zobaczymy jego umiejętności scenopisarskie w filmie „Leading Men” o XX-wiecznym pisarzu Tennessee Williamsie i jego partnerze - Franku Merlo.

Remake „Bodyguarda” – kto wystąpi?

Przynajmniej od 10 lat mówi się o nowej wersji kultowego filmu. Podczas rozważań nad obsadą pod uwagę brano takie duety, jak: Chris Hemsworth i Tessa Thompson czy Channing Tatum i Cardi B. Teraz w mediach społecznościowych wypowiedziała się między słowami Lizzo. Piosenkarka dała światu znać, że nie miałaby nic przeciwko, by wystąpić w remake’u filmu u boku Chrisa Evansa. Jak myślicie, nadawaliby się do tych ról? Na chwilę obecną obsada filmu nie jest znana. O wszystkich szczegółach będziemy was informowali na bieżąco.