Cztery dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. W ramach bogatego programu imprezy Łódź Young Fashion 2017 w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki.

Już dziś zapraszam wszystkich młodych, zdolnych, odważnych projektantów mody z całego świata do Łodzi – miasta, które zawsze kojarzyło się z modą, awangardą i kreatywnością. To idealne miejsce do tego, by rozpocząć swoje działania artystyczne, zaprezentować swój talent szerokiej publiczności – mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Najważniejszym wydarzeniem Łódź Young Fashion 2017 będzie International Contest - Łódź Young Fashion Award 2017, adresowany do młodych projektantów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są EMOCJE. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2017.

Impreza Łódź Young Fashion 2017 połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day, oraz Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz tzw. dziką kartę do finałowej rywalizacji w Łódź Young Fashion Award 2017.

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, warsztaty odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Jednym z przedsięwzięć jest Academy of Young Designers, w ramach którego odbędą się warsztaty ilustracji, dziennikarstwa modowego, projektowania biżuterii, fotografii, dotyczące prawa autorskiego i prezentujące najnowsze trendy tkaninowe.