Loki na wesele – inspiracje

Loki na wesele pasują niemal każdej kobiecie niezależnie od typu urody i koloru włosów. Muszą one być jednak na tyle długie, aby dało się je zakręcić w sposób elegancki i przemyślany. W trakcie ostatnich lat w internecie zdążyło nazbierać się wiele inspiracji na niebanalne fryzury z wykorzystaniem loków sprawdzające się doskonale zarówno na co dzień, jak i podczas wesela. 

Fryzury na wesele i loki – inspiracje

Najbardziej klasyczną fryzurą z lokami na wesele są rozpuszczone włosy bez żadnych specjalnych upięć. Istnieje jednak opcja spięcia ich za pomocą niewidocznych wsuwek lub, wręcz przeciwnie, ozdobnych spinek, dzięki którym kosmyki znajdujące się tuż przy twarzy nie będą wpadać do jedzenia i przeszkadzać podczas weselnych zabaw. Taką fryzurę można w szybki sposób wykonać we własnym domu z użyciem zwykłej lokówki.

Podczas kręcenia włosów należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, powinny być one zupełnie suche, a najlepiej spryskane sprejem ochronnym, który przed zbliżeniem gorącego sprzętu zdążył już wyschnąć. Fryzura z lokami na włosach wymaga również odpowiedniego ułożenia przedziałka w taki sposób, aby nie uzyskać nienaruszonego, prostego fragmentu tuż przy nasadzie włosów. Problem ten można rozwiązać delikatnie falując kosmyki jedynie na ich końcówkach, jednak jest to znacznie subtelniejszy efekt niż pokręcenie całych pasm. Po skończeniu pracy warto utrwalić uzyskany efekt lakierem, dzięki któremu przetrwa on intensywne weselne zabawy.

Modne sukienki na wesele 2020, które założycie również na inne okazje. Najpiękniejsze propozycje dla gości, mamy i świadkowej >>>

Delikatne loki na wesele – inspiracje

Loki mogą stanowić również element znacznie bardziej skomplikowanych fryzur. Jak upiąć loki na wesele? Odpowiedź jest zależna głównie od efektu, który chcesz uzyskać. Często kręcone włosy wchodzą w skład luźnych, fantazyjnych upięć o bardzo naturalnym charakterze, które przed laty regularnie praktykowała Rihanna. Wówczas pojedyncze kosmyki zakręcone lokówką wystają z całej kompozycji tworząc efekt kontrolowanego nieładu. Takie upięcia są niekiedy umieszczone z boku lub z tyłu głowy i wbrew pozorom nie są one tak nietrwałe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Do stworzenia delikatnego i zwiewnego efektu, który przetrwa całą noc, potrzebne jest dużo pracy i umiejętności, dlatego jest to doskonała propozycja w sytuacji, gdy wykonanie fryzury zamierzasz powierzyć profesjonalnemu fryzjerowi.

Loki na wesele – jak zrobić?

Loki na wesele można w łatwy sposób wykonać w domu. W tym celu będziesz potrzebować lokówki, ale jeśli jej nie posiadasz, podobny efekt uzyskasz również za pomocą okrągłej prostownicy. Podczas kręcenia włosów należy pamiętać o tym, aby były one w pełni suche. W innym przypadku gotująca się woda sprawi, że struktura włosa zostanie osłabiona, co przyczyni się do nadmiernej łamliwości.

Podczas kręcenia włosów samodzielnie warto zwrócić uwagę również na stronę, w którą zawijasz poszczególne pasma. Należy to zrobić w taki sposób, aby u ich nasady powstał jak najmniejszy prosty fragment. Z tego powodu pasma powinny być zawijane od góry lokówki, dzięki czemu ostatni skręt podniesie włosy u nasady i sprawi, że nie będą one odznaczać się od reszty.

Zobacz także:

Jak upiąć loki na wesele?

Loki na wesele można upiąć również w inne fryzury. Najłatwiejszą z nich jest pokręcenie wszystkich pasm i spięcie tych znajdujących się najbliżej twarzy z tyłu. W tym celu można wykorzystać zarówno niewidoczną gumkę, jak i różnego rodzaju spinki, nawet te zdobione. Często potrafią one bowiem dopełnić cała stylizację i wpleść we fryzurę nieco ciekawszy akcent. Takie upięcie jest zdecydowanie najłatwiejsze do wykonania i  jednocześnie może ono prezentować się świetnie przez cały wieczór.

Makijaż ślubny dla blondynek do niebieskich oczu – jaki powinien być? Prezentujemy 5 najważniejszych zasad makijażu na ślub i wesele >>>

Jak utrwalić loki na wesele?

Loki na wesele wymagają również solidnego utrwalenia ze względu na fakt, że zwykle muszą one przetrwać kilka bardzo intensywnych godzin. W tym celu najlepiej wykorzystać sprawdzony lakier do włosów, który nie spowoduje nieestetycznego, sklejonego efektu, a skutecznie zapobiegnie szybkiej utracie skrętu. Istnieją także inne metody, które pozwolą na delikatne przedłużenie trwałości loków.

Fryzury z loków na wesele można utrwalić również podczas samego kręcenia. W tym celu należy przypiąć skręcone pasmo klipsem i rozwinąć dopiero w momencie, gdy włosy w pełni ostygną. Dzięki temu uzyskany efekt będzie nieco trwalszy, a połączony z odpowiednim lakierem przetrwa całą noc.

Im drobniejsze loki na wesele, tym dłużej wytrzymają one w nienaruszonym stanie. Często duże, miękkie sprężyny stają się proste już w ciągu pierwszych godzin, szczególnie w sytuacji, gdy twoje włosy nie są zbyt podatne na kręcenie. Z tego powodu podczas kręcenia pasm na tak wymagające okazje warto postawić na nieco mniejsze końcówki do lokówki, które pozwolą na uzyskanie drobnych i trwałych sprężynek. Do utrwalania loków można wykorzystać również specjalne żele działające nieco skuteczniej niż lekkie lakiery. Na rynku istnieją także produkty w piance zwiększające naturalny skręt.