Makijaż ślubny dla blondynek – jaki powinien być?

Makijaż ślubny dla blondynek powinien być znacznie delikatniejszy niż ten, który pasuje brunetkom. Osoby o włosach w kolorze blond mają zazwyczaj o wiele jaśniejszą oprawę oczu, przez co zbyt wyraziste kosmetyki użyte w takim makijażu mogą wyglądać bardzo nienaturalnie. Make-up ślubny ma to do siebie, że powinien być subtelny i dopasowany do charakteru sukni, która na ogół również cechuje się delikatnym i dziewczęcym designem. Z tego powodu należy wykonać go w taki sposób, aby jedynie podkreślał naturalną urodę panny młodej, zamiast tworzyć maskę zupełnie zmieniającą rysy jej twarzy.

Makijaż ślubny do niebieskich oczu dla blondynek – zasada 1

Makijaże ślubne dla blondynek można rozpocząć zarówno od oczu, jak i od twarzy. Pracę nad makijażem warto jednak zacząć od wyrównania kolorytu twarzy i zakrycia wszelkich niedoskonałości. Białe sukienki mogą podkreślać zaczerwienienia na twarzy, dlatego warto skupić się na zatuszowaniu problematycznych punktach. Makijaż twarzy powinien być jednak przede wszystkim naturalny, a zarazem trwały, dlatego lepiej korzystać ze sprawdzonych kosmetyków, które nie tworzą efektu maski, a jedynie wyrównują koloryt cery, wtapiając się w nią. Dobrym pomysłem jest użycie lekkiego korektora w jaśniejszym odcieniu w wybranych punktach twarzy, co pozwoli na rozświetlenie i ukrycie cieni powstałych podczas nieprzespanej nocy pełnej nerwów.

Makijaż ślubny dla blondynek – zasada 2

Makijaż ślubny musi być nie tylko delikatny, ale i fotogeniczny. Niektóre pudry mają to do siebie, że podczas robienia zdjęć odbijają flesz, przez co poszczególne części twarzy sprawiają wrażenie zupełnie białych. Z tego powodu makijaż ślubny powinien zostać utrwalony za pomocą produktu przeznaczonego właśnie do różnego rodzaju sesji. Warto również zadbać, aby wybrany puder nie wyświecał się zbyt szybko i nie wymagał wykonywania częstych poprawek.

Planujesz ślub kościelny? Przygotuj się na spory wydatek. Kosztuje więcej niż przed pandemią >>>

Makijaż ślubny do niebieskich oczu dla blondynek – zasada 3

Makijaż ślubny oka dla blondynek może obejmować odcienie brązu, beżu oraz wszelkie barwy kojarzące się z zachodzącym słońcem. Takie kolory znajdują się po przeciwnej stronie koła barw niż niebieski, a to oznacza, że podkreślają błękit tęczówki. Przed nałożeniem cieni warto zastosować również cielisty cień, który ułatwi blendowanie i pozwoli na uniknięcie nieestetycznych plam.

Makijaż oczu można dodatkowo uzupełnić o sztuczne rzęsy oraz błyszczące cienie, które nakładamy w wewnętrznym kąciku oka. Zarówno w przypadku makijażu ślubnego, jak i jakiegokolwiek innego make-upu, nie można zapominać również o brwiach. Blondynki cechują się znacznie delikatniejszą urodą niż brunetki, a ich naturalna oprawa oczu jest o wiele jaśniejsza. Z tego powodu nie należy przesadzić podczas podkreślania brwi, ponieważ mogą one wówczas wyglądać zbyt nienaturalnie w stosunku do subtelnej urody panny młodej.

Makijaż ślubny dla blondynek – zasada 4

Makijaże ślubne dla blondynek nie powinny uwzględniać zbyt mocnego konturowania. Osobom o jasnym kolorze włosów pasuje znacznie delikatniejsze podkreślenie naturalnych cieni na twarzy. Blondynki wyglądają dobrze również w subtelnym różu na policzkach. Jeśli twoja skóra posiada ciepłe tony, możesz postawić na rozświetlacz w szampańskim lub złotym kolorze. Większość jasnych blondynek to jednak chłodne typy urody wyglądające dobrze w srebrnych odcieniach kosmetyku.

10 rzeczy, które powinna wiedzieć każda panna młoda przed zakupem sukni ślubnej >>>

Makijaż ślubny do niebieskich oczu dla blondynek – zasada 5

Ostatnim elementem makijażu ślubnego dla blondynek są usta. Zazwyczaj do ich pomalowania wykorzystuje się subtelne odcienie nude, czyli neutralne róże i brązowe tony. Niektóre panny młode decydują się także na zastąpienie klasycznej pomadki zwykłym błyszczykiem bezbarwnym lub kolorowym o słabym kryciu. Wówczas efekt jest jeszcze bardziej naturalny, jednak należy pamiętać, że taki kosmetyk zetrze się wraz z pierwszym kęsem weselnego jedzenia.

Zdecydowana większość makijaży ślubnych obejmuje usta w neutralnych kolorach, jednak niektóre panny młode wolą postawić na mocniejszy akcent kolorystyczny w tym miejscu. Wówczas wybierają różne odcienie czerwieni. W takim przypadku należy jednak zwrócić uwagę na tonacje konkretnej szminki. Chłodne odcienie są w stanie optycznie wybielić zęby, co warto wziąć pod uwagę w dniu, w którym nie da się uniknąć zdjęć. Efekt ten jest jeszcze bardziej widoczny w zestawieniu ze śnieżnobiałą suknią, dlatego nawet tak drobny zabieg może pozwolić na delikatne, optyczne rozjaśnienie zębów.

Makijaż ślubny dla blondynek – zasada 6

Makijaż ślubny dla blondynek musi być nie tylko naturalny, lecz także trwały. Czasem lepszym rozwiązaniem jest postawienie na kosmetyki, które wyglądają dobrze przez długie godziny, ale wymagają dokonania 1-2 poprawek w trakcie całej nocy. Są one bowiem w stanie prezentować się znacznie bardziej naturalnie niż gruba warstwa bardzo trwałych produktów nie do zdarcia. Zbyt duża ilość makijażu działałaby jedynie na twoją niekorzyść. Oczywiście, ukończony make-up warto utrwalić za pomocą kosmetyku o nazwie setting spray, czyli spreju utrwalającego w postaci, często ładnie pachnącej, mgiełki.