Po Kopenhadze i Nowym Jorku przyszedł czas na Londyn. To właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii topowe projektantki oraz topowi projektanci prezentują swoje kolekcje na sezon jesień-zima 2023/2024. I choć to, co dzieje się na wybiegach robi wrażenie, tym razem zwrócimy uwagę na modę uliczną. Gościnie i goście London Fashion Week zawsze zaskakują, a jednocześnie dostarczają nam inspiracji na stylizacje na nadchodzące miesiące. Wybrałyśmy te najpiękniejsze oraz najbardziej cool.

London Fashion Week jesień-zima 2023/2024: street style. Najpiękniejsze, najbardziej zaskakujące i cool stylizacje

Deszczowy i pochmurny Londyn okazał się świetnym tłem dla stylizacji w soczystych kolorach, w tym limonkowej zieleni, najpiękniejszych wersjach żółtego, fioletowego i różu. Osoby, które z pierwszych rzędów oglądały kolekcje luksusowych marek modowych, nie boją się nieoczywistych, wręcz odważnych połączeń. I dotyczy to zarówno wzorów, jak i fasonów. Lansują metaliczne tkaniny. Przekonują, że płaszcze i inne okrycia wierzchnie z obszyciami ze sztucznego futerka nadal są hot. Poza tym udowadniają, że kwiaty można nosić nie tylko wiosną, ale o dowolnej porze roku. Co więcej, coraz większą popularnością (nie tylko) w Londynie cieszy się no pants trend, który w tym sezonie lansują m.in. międzynarodowej sławy gwiazdy i celebrytki, na czele z siostrami Kardashian-Jenner, Emily Ratajkowski czy Camilą Mendes

London Fashion Week jesień-zima 2023/2024: street style – inspiracje 

Londyn nigdy nie zawodzi. Właśnie dlatego warto sprawdzić, co noszą gościnie oraz goście odbywających się tam pokazów, a następnie zainspirować się ich modowymi wyborami. W naszej galerii (poniżej) możecie zobaczyć najbardziej cool zdjęcia street style.