Luna to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk (a właściwie pseudonimów) w rodzimym show-biznesie. Nie bez przyczyny. Młoda artystka będzie bowiem reprezentować Polskę podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. W Malmö, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia, zaprezentuje utwór „The Tower”. Jednak przed wyjazdem do Szwecji gwiazda odwiedziła studio Glamour Sound On

Luna: „Zawsze myślałam, że mam pecha”

Luna opowiedziała o przygotowaniach oraz emocjach, jakie towarzyszą jej przed Eurowizją 2024, a także otworzyła się na tematy związane z planami na przyszłość i karierze międzynarodowej. Choć mogłoby się wydawać, że Luna urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą, główna zainteresowana całą sprawą przyznaje, że właściwie od zawsze uważała się za osobę pechową. Co więcej, ujawniła, dlaczego zdecydowała się występować pod pseudonimem i dlaczego księżyc jest tak ważnym elementem jej życia i twórczości.  

Luna w Glamour Sound On

Cała rozmowa z Luną z cyklu Glamour Sound On jest dostępna na Glamour.pl, a także na kanale Glamour Polska na YouTube. Kolejny odcinek już 8 maja 2024 o godz. 20:00. 

Kim jest Luna?

Luna, a właściwie Aleksandra Katarzyna Wielgomas to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Tworzy zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Urodziła się (co ciekawe, w pełnię księżyca) 28 sierpnia 1999 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat jest związana ze sztuką. Uczyła się m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Grodzisku Mazowieckim. Natomiast w 2018 roku podjęła studia artes liberales na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości występowała w Teatrze Wielkim, poza tym była związana z Ogniskiem Teatralnym „u Machulskich”. Do tej pory wydała minialbum „Caught in the Night” (2021) oraz album „Nocne zmory”.