TikTok trampoliną do sławy

Pandemia koronawirusa nieodwracalnie zmieniła świat. Kolejne lockdowny i kwarantanny sprawiły, że wielu ludzi przerzuciło się na naukę i pracę zdalną oraz znalazło nowe formy spędzania wolnego czasu. Jednym z covidowych fenomenów stał się TikTok – mobilna aplikacja internetowa, w której furorę robią krótkie, najczęściej zaledwie kilkusekundowe filmiki. Nagły skok popularności chińskiej platformy sprawił, że wielu publikujących tam regularnie twórców w astronomicznym tempie zyskało miliony nowych obserwatorów. Moda na TikToka nie ominęła także Polski, gdzie jego niekwestionowaną gwiazdą została Maria Jeleniewska. Nie jest tajemnicą, że komercyjny potencjał aplikacji i jej największych osobistości szybko dostrzegły wszelkiej maści marki, które reklamują swoje produkty i usługi w sieci.

Tak naprawdę nigdy nie myślałam, że to nagle stanie się aż tak popularne, że będzie również brane pod uwagę jako praca – wyznała w podcaście Glamour Girlboss.

Po pierwszych sukcesach stery nad biznesowym aspektem działalności wówczas jeszcze nastoletniej Marysi w sieci przejęła jej mama, Iwona Kaciun.

W momencie, gdy po 2 lub 3 latach działania na tej aplikacji, na której działam już z 5-6 lat tak naprawdę, dostałam pierwszą propozycję współpracy, było to wielkim szokiem przede wszystkim też dla mojej mamy, która bardzo się od tamtego czasu zaangażowała w moją twórczość – wspomina w rozmowie z Asią Twaróg.

Wtedy zobaczyłyśmy, że jest potencjał w tej aplikacji, że coraz więcej firm będzie się zgłaszało. Pandemia się do tego przyczyniła. Ludzie teraz spędzają coraz więcej czasu na tej aplikacji i firmy też chcą tam promować swoje produkty, bo widzą, że mogą dotrzeć do większej liczby odbiorców – dodała.

Maria Jeleniewska prywatnie i zawodowo

Maria Jeleniewska urodziła się 10 maja 2002 roku. Drobna (160 cm wzrostu ) influencerka pochodzi z Poznania, ale obecnie mieszka w Warszawie. W 2021 roku ukończyła liceum (uczęszczała do klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego) i przeprowadziła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła studia na kierunku socjologia biznesu i mediów. W maju ujawniła, że z powodu licznych obowiązków zawodowych zmieniła tryb studiów na zaoczny. Przyznaje jednak, że nie nie zamiaru całkowicie rezygnować ze studiów. Zdradza zresztą, że wiedza zdobyta na uczelni przydaje się jej już teraz.

Mam zajęcia z marketingu i zarządzania. Słownictwo, które się tam przeplata, bardzo często wykorzystuję w rozmowach. Myślę, że w jakiś sposób mogę tym zaimponować innym firmom i markom, z którymi będę w przyszłości współpracowała – wyjaśniła w trakcie wywiadu dla serwisu Pomponik.pl.

Sukcesy zawodowe Jeleniewskiej idą w parze ze szczęściem w jej życiu osobistym. Tiktokerka jest w stałym związku – jej chłopakiem jest Jakub Nowosiński, znany w sieci pod nickiem Kubanowo.

Zobacz także:

Maria Jeleniewska – TikTok, Instagram, YoTube

Jak przystało na jedną z czołowych influencerek, Marysia udziela się nie tylko na TikToku, gdzie prowadzi już dwa konta (@jeleniewska i @polska_jeleniewska), ale także na Instagramie (@jeleniewska) i YouTube (nazwa jej kanału to po prostu Jeleniewska). Warto dodać, że łączna liczba obserwatorów przebojowej dwudziestolatki na wszystkich platformach przekracza już 15 milionów, co czyni z niej jedną z największych gwiazd polskiego internetu.

Zdjęcia Jeleniewskiej i jej ukochanego znajdziecie w naszej galerii.