Festiwal Sztuk Zjednoczonych Macieja Musiałowskiego – czym jest?

Festiwal Sztuk Zjednoczonych w Domanicach organizowany jest przez Fundację Rodziny Musiałowskich. Jest to jedyne tego typu wydarzenie, które skupia twórców z różnych dziedzin. Festiwal będzie idealny dla pasjonatów nie tylko muzyki, ale i szeroko pojętej sztuki.

Festiwalowi, który tworzę przyświeca idea wskakiwania w świat sztuki na przysłowiową główkę. Poprzez tę niecodzienną formułę festiwalu chciałbym dać ludziom, którzy kochają sztukę i chcą tworzyć, mimo, że na przykład na co dzień zajmują się całkowicie czymś innymi, szansę i przestrzeń do wyrażania siebie, do tworzenia – mówi Musiałowski.

fot. materiały prasowe

Każdy uczestnik i uczestniczka będzie miał/a szansę wziąć udział w wielu koncertach, spektaklach teatralnych, seansach kinowych, warsztatach rzeźbiarskich czy medytacyjnych. Jest to zdecydowanie niepowtarzalne doświadczenie, gdzie widownia będzie mieszała się z artystami i doświadczała sztuki z bliska.

Festiwal Sztuk Zjednoczonych Macieja Musiałowskiego – lokalizacja

Wisienką na torcie jest lokalizacja wydarzenia. Festiwal odbędzie się na zamku w Domanicach na Dolnym Śląsku oraz w otaczającym go parku. Kilka miesięcy temu Maciej Musiałowski kupił zamek, co było jego marzeniem. Aktor traktuje ten zakup jako ukłon w stronę świata sztuki i zdecydował się udostępnić tę przestrzeń innym artystom, aby mogli wyrażać tam siebie.

Uważam, że zamki i pałace potrzebują artystów, jak rośliny deszczu i potrzebują być wypełnione sztuką, bo same w sobie są sztuką architektoniczną, są świadkiem historii i ewolucji kultury. Zamek w Domanicach ma w sobie ślady historii średniowiecza, renesansu, baroku czy klasycyzmu. Myślę, że właśnie symbolem sztuki jest ten zamek na skale nad rzeką, który wzywał mnie całe życie i który mnie w końcu znalazł – mówi Maciej Musiałowski.

fot. materiały prasowe

Festiwal Sztuk Zjednoczonych Macieja Musiałowskiego – artyści

Line-up zapowiada się niezwykle interesująco. Zazwyczaj przyzwyczajeni jesteśmy, że na festiwalach będziemy oglądać jedynie piosenkarzy i piosenkarki. Jednak nie w Domanicach. Nazwa Festiwal Sztuk Zjednoczonych nie jest przypadkowa. Kogo więc będzie można zobaczyć na scenach i nie tylko?

Na wydarzeniu nie zabraknie topowych polskich artystów, takich jak: Kayah, Igor Herbut czy Magda Umer. Zaśpiewają również Mazolewski, Justyna Szafran, Ofelia, Julia Wieniawa, Szczyl, Michał Szpak czy Piotr Zioła. Dodatkowo Jessica Mercedes wraz z bratem Justinem Kirschnerem poprowadzą jogę, a następnego dnia Dominik Sadoch i Agata Buzek. Wykłady poprowadzą między innymi Beata Drzazga czy Katarzyna Figura. Będzie można również wziąć udział w warsztatach plastycznych, panelach, rozmowach czy spotkaniach autorskich, obejrzeć wystawy różnych artystów, nauczyć się aktorstwa i tańca. No i oczywiście nie zabraknie samego Macieja Musiałowskiego.

Zobacz także:

Zdecydowanie będzie się działo.

Festiwal Sztuk Zjednoczonych Macieja Musiałowskiego – bilety

Do wyboru dostępne są zarówno karnety trzydniowe, jak i bilety jednodniowe. Co ciekawe Musiałowski dał też możliwość festiwalowiczom i festiwalowiczkom kupna miejsca na polu namiotowym! Poniżej przedstawiamy wszystkie ceny:

  • Karnet trzydniowy – 499 złotych
  • Bilet jednodniowy piątek / sobota / niedziela – 199 złotych
  • Bilet jednodniowy piątek / sobota / niedziela wraz z polem namiotowym – 249 złotych
  • Bilet na pole namiotowe – 49 złotych

Festiwal Sztuk Zjednoczonych Macieja Musiałowskiego – data

Wydarzenie rozpocznie się już w ten piątek, czyli 25 sierpnia i będzie trwało przez trzy dni, aż do niedzieli 27 sierpnia. Oczywiście wszystko na zamku w Domanicach. Nie może was zabraknąć.

Więcej na temat Festiwalu dowiecie się ze strony festiwalsztukzjednoczonych.pl