Maffashion i Maciej Musiał dostali zarzuty za reklamowanie alkoholu na swoich profilach w mediach społecznościowych. Wygląda więc na to, że miarka się przebrała i prokuratura zabrała się za karanie influencerek i influencerów, którzy promują wśród swojej wielotysięcznej (a czasami nawet kilkumilionowej) widowni napoje wyskokowe. Jak można się było spodziewać, sprawa popularnej celebrytki i znanego aktora zrobiła się bardzo głośna, a społeczeństwo jest podzielone. Zobaczcie o co chodzi.

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami

Obie topowe polskie gwiazdy w przeszłości podjęły się współpracy z markami alkoholowymi. I wydaje się, że nie ma w tym nic złego. W końcu oboje są dorośli, a reklama alkoholu jest legalna. Jednak kłóci się ona z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota postawiła zarzuty Kuczyńskiej i Musiałowi.

Z aktów oskarżenia skierowanych przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota 18 kwietnia wynika, że Maffashion 23 czerwca 2022 roku reklamowała włoskie piwo na Instagramie, a Maciej Musiał 31 sierpnia 2021 roku i 6 lipca 2022 roku na swoim profilu promował szkocką whisky i włoskie piwo.

35-latka i 28-latek będą musieli stawić się w sądzie. Za złamanie przepisów, o których mówi wspomniana już ustawa grozi kara grzywny od 10 tysięcy do 500 tysięcy złotych. Na razie żadna ze stron nie wypowiedziała się na temat zarzutów. Proszą jedynie o to, aby publikować ich pełne imiona i nazwiska i nie ukrywać wizerunku.

Dopóki nie poznamy aktu oskarżenia, nie będziemy komentować tej sprawy. Wiemy jedynie, jakich postów dotyczą zarzuty. Na razie nie będziemy wydawać oświadczeń w tej sprawie – powiedział Onetowi Dominik Borkowicz, menadżer Macieja Musiała i Maffashion.

Czy gwiazdy powinny reklamować napoje wyskokowe? Internauci podzieleni

Kwestia reklamowania alkoholu przez znane i popularne osoby od zawsze była kontrowersyjna. Społeczeństwo jest podzielone. Niektórzy z komentujących sprawę uważają, że zarzuty są jak najbardziej słuszne i uzasadnione, bo Polska jest krajem, w którym wystraczająco jest już problemów z alkoholizmem. Inni mówią, że zarzuty to absurd i w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Czekamy na rozwój sprawy i ewentualne komentarze Macieja Musiała i Julii Kuczyńskiej.