Maffashion znana jest z tego, że w przeciwieństwie do większości celebrytów wykorzystuje swoje ogromne zasięgi w mediach społecznościowych nie tylko w celach zarobkowych. Jak przystało na prawdziwą influencerkę, Julia Kuczyńska regularnie porusza ważne tematy i otwarcie głosi swoje poglądy. Teraz jednak będzie musiała szczególnie uważać na to, co publikuje na swoim profilu na Instagramie.

Maffashion reaguje na słowa Samueli Górskiej

Od paru dni w sieci jest bardzo głośno na temat homofobicznej i antysemickiej wypowiedzi Samueli Górskiej. Szokujące słowa modelki skomentowała publicznie m.in. Karolina Korwin Piotrowska.

Filmik z ta panią jest teraz hitem sieci. Ona m.in. jest za Konfederacją, nie chce „żydostwa” i LGBT. Nie bądź jak ta pani. To, co mówi ta pani, nazywa się nietolerancja. Zawsze mnie zastanawia, co siedzi w głowach takich osób - napisała dziennikarka.

Do sprawy odniosła się także Maffashion. 33-latka, która wcześniej już wielokrotnie stawała w obronie społeczności LGBT+ i innych dyskryminowanych grup społecznych, jasno dała do zrozumienia, co sądzi na temat poglądów uczestniczki czwartej edycji Top Model.

Nie dowierzam, nie pojmuję, nie da się nie zareagować. Napisałam to na story i napiszę tu: WSTYD! - wyznała.

Instagram grozi Maffashion usunięciem konta

Spostrzegawczy internauci szybko zwrócili uwagę na to, że post, w którym Maffashion skrytykowała wypowiedź Samueli Górskiej zniknął z jej profilu. Okazało się jednak, że nie była to decyzja influencerki, lecz... działanie podjęte przez samego Instagrama. Platforma oznaczyła bowiem udostępniony przez właścicielkę marki Eppram post z wypowiedzią modelki jako przejaw „mowy nienawiści”, która narusza standardy serwisu.

Jakby ktoś pytał, dlaczego „usunęłam” post. A Samueli wcześniej nawet nie oznaczyłam. Dziękuję, pozdrawiam! - wyjaśniła Maffashion, prezentując screen powiadomienia od Instagrama na temat naruszenia zasad.

Zobacz także:

Skasowanie treści to jednak nie wszystko. Maffashion grozi teraz bowiem całkowite usunięcie konta, które obserwuje już przeszło 1,4 miliona użytkowników serwisu.

Jeżeli opublikujesz ponownie coś, co narusza nasze zasady, twoje konto zostanie usunięte wraz z postami, archiwum, wiadomościami i obserwującymi - czytamy w wiadomości przesłanej modowej bizneswoman od pracowników Instagrama.

Do Maffashion dotarły również głosy, że Instagram ograniczył przy okazji możliwość wyszukiwania jej profilu.

Nie tylko usunięto Pani wiadomo jaką relację, ale Pani konto oficjalnie nie pojawia się w wyszukiwarce Instagram. Ostatnio taką sytuację miała aktywistka Martyna Kaczmarek, podobno to tzw. „cichy ban”. A oburzenie słowami wiadomo której modelki jest słuszne - czytamy w jednej z wiadomości udostępnionej przez influencerkę.

Wyobrażacie sobie, że Maffashion mogłaby zniknąć z Instagrama?