Magda Butrym – osoby interesujące się modą doskonale znają to nazwisko. Polska projektantka robi międzynarodową karierę, a jej ubrania i akcesoria są wybierane przez topowe gwiazdy kina, muzyki, modelingu czy mediów społecznościowych. Do grona fanek jej projektów należą m.in. Hailey Bieber, Rihanna, członkinie klanu Kardashian-Jenner, siostry Hadid, Jennifer Aniston, Lady Gaga czy Margot Robbie. A jej showroom w Paryżu jest jednym z najbardziej obleganych podczas Fashion Weeku. Jak zaczynała i na czym polega jej fenomen? 

Magda Butrym – kim jest uwielbiana przez gwiazdy projektantka?

Choć jej nazwisko zna cały świat mody, to nie wiadomo zbyt wiele o jej życiu. Ceni sobie prywatność i unika blasku fleszy na co dzień. Do tego jest bardzo skromna i pracowita, co potwierdza wiele osób, które spotkały ją na swojej drodze (nie tylko) zawodowej. Magda Butrym pochodzi z Zabrza. Miała zostać prawniczką lub lekarką. Jednak w liceum zainteresowała się rysunkiem i zaczęła tworzyć pierwsze sylwetki. Zdecydowała się na studia w MSKPU, czyli Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, gdzie zaczynało sporo cenionych w branży projektantek i projektantów. 

Magda Butrym – początki kariery

Magda Butrym rozpoczęła swoją karierę w TVP, gdzie pracowała jako stylistka. Współpracowała z takimi gwiazdami jak Beata Sadowska czy Marta Żmuda-Trzebiatowska. To właśnie tam nawiązała pierwsze kontakty. Niedługo potem założyła własną markę – Portofino, jednak to nie było to. Brand dość szybko zakończył swoją działalność, a Magda Butrym rozwijała się dalej. Projektantka związała się zawodowo z domem mody La Mania. W 2010 roku została główną projektantką luksusowej marki, za której stworzenie odpowiada Joanna Przetakiewicz. Po około trzech latach zrezygnowała z tego stanowiska, a następnie zdecydowała się na tworzenie pod własnym nazwiskiem. Pierwsza kolekcja Magdy Butrym okazała się absolutnym hitem, a jej kariera zaczęła nabierać rozpędu. 

fot. AKPA

Magda Butrym – spotkanie z Kim Kardashian 

Momentem przełomowym było przypadkowe spotkanie Magdy Butrym z Kim Kardashian w jednej z kawiarni przy alei Montaigne w Paryżu. To historia jak z filmu, ale wydarzyła się naprawdę. Managerka Kim Kardashian zapytała polską projektantkę o jej stylizację, która bardzo spodobała się celebrytce, a następnie zaprosiła ją do stolika, przy którym jadły lunch. Następnie Magda Butrym uszyła dla niej spódnicę. Gdy członkini klanu Kardashian-Jenner otagowała ją w poście na Instagramie, to – jak wspomina w rozmowie z magazynem „Vogue” – wiele osób zainteresowało się projektami jej autorstwa. Wtedy prezentowała je jeszcze w małym showroomie rue Saint-Honoré w stolicy Francji. 

Co ciekawe, siostry Kim Kardashian szybko dołączyły do grona fanek Magdy Butrym. Kendall Jenner udzieliła wywiadu Ellen De Generes w zaprojektowanej przez nią sukience. Natomiast w 2021 roku Kylie Jenner wybrała jasny total look od Polki, a następnie sfotografowała się w nim w prywatnym samolocie. 

źródło: kyliejenner / instagram.com

Zobacz także:

Magda Butrym i gwiazdy, które pokochały jej projekty 

Teraz projektowane przez Magdę Butrym ubrania i akcesoria są dostępne w ponad 150 punktach dystrybucji na całym świecie. Można je kupić m.in. za pośrednictwem prestiżowych platform e-commerce, na czele z Net-a-Porter, Moda Operandi oraz My Theresa, jak również stacjonarnie. Jej talent docenia cała branża, a także międzynarodowej sławy gwiazdy, o czym regularnie piszemy na Glamour.pl. To, co wyróżnia Magdę Butrym na tle innych projektantek i projektantów w Polsce czy na świecie, to z całą pewnością unikatowy design (kreatorka mody stawia na nowoczesne, niekiedy nieoczywiste formy i elegancję), a także wysoka najwyższa jakość materiałów (to właśnie ona ma duży wpływ na ceny rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych) oraz troska o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. 

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia aktorek, wokalistek, modelek, celebrytek i influencerek, które noszą projekty od Magdy Butrym. Lista jej znanych klientek jest oczywiście o wiele dłuższa.