Magda Łucyan prywatnie i zawodowo

Magda Łucyan to postać, której nie trzeba przedstawiać widzom kanałów grupy TVN. Warszawianka już od 2012 roku jest związana z „Faktami” TVN, czyli najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce. Ambitna i utalentowana dziennikarka rozpoczęła tam pracę w wieku zaledwie 21 lat, co czyniło z niej wówczas najmłodszą reporterkę w zespole. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim już rok później zaczęła pojawiać się na antenie. Uznanie w branży przyniosły jej przede wszystkim rozmowy ze świadkami historii. Za swój cykl wywiadów „Obóz. Rozmowy Magdy Łucyan z byłymi więźniami obozu KL Auschwitz-Birkenau” otrzymała prestiżową nagrodę dziennikarską Mediatory w kategorii „Obserwator”. 

Magda Łucyan została matką

Magda Łucyan obecnie pracuje nie tylko w „Faktach” TVN, ale także w stacji TVN24, gdzie m.in. prowadzi cykl „Rozmowy o końcu świata”. Na swoim koncie ma także dwie książki: „Powstańcy” i „Dzieci getta”. Interesujące i rzetelne materiały przyniosły jej sympatię widzów i sporą rozpoznawalność.

Oficjalny profil dziennikarki na Instagramie (znajdziecie ją tam pod nazwą @magda_lucyan) obserwuje na ten moment już blisko 27 tysięcy użytkowników serwisu. Łucyan dzieli się tam z obserwatorami kulisami swojej pracy w telewizji oraz daje się poznać od tej drugiej, bardziej prywatnej strony.

Dzięki temu wiemy chociażby, że w czerwcu 2019 roku gwiazda TVN i TVN24 wzięła ślub ze swoim narzeczonym, Piotrem. Wesele odbyło się w podwarszawskim Pałacu Rozalin, a wśród gości nie zabrakło koleżanek i kolegów Magdy z redakcji, w tym Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Anity Werner, Anny Dec i Michała Kołodziejczyka.

Pod koniec grudnia Magda Łucyan po raz kolejny uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego i ogłosiła, że jest w ciąży. Przy okazji dziennikarka wyznała, że jej droga do macierzyństwa zdecydowanie nie była prosta. W obszernym wpisie wyjawiła, że choruje na endometriozę. Przyznała, że zanim usłyszała od lekarza właściwą diagnozę, minęło aż kilkanaście lat.

Długo się do tego zbierałam. Unikam dzielenia się prywatnym życiem, jednak dziś, z okazji 31. urodzin postanowiłam się przełamać. Bo dziś – mogę podzielić się nie tylko historią choroby, ale także małym, osobistym szczęśliwym zakończeniem. Jeżeli więc dam nadzieję choć jednej kobiecie  to warto. A jeżeli doprowadzi to do choć jednej właściwej diagnozy – tym bardziej – tak zaczęła wpis, w którym podzieliła się swoją osobistą historią.

W przeddzień tzw. święta zakochanych Magda Łucyan po raz kolejny przekazała za pośrednictwem Instagrama ekscytujące wieści. Okazuje się, że pierwsza wspólna pociecha reporterki i jej męża jest już na świecie. Młoda mama podzieliła się ze swoimi obserwatorami uroczym zdjęciem, na którym widać maleńkie stopy noworodka. Z opisu dowiadujemy się, że Magda Łucyan urodziła córkę, która otrzymała imię rozpoczynające się na literę T.

Zobacz także:

mała T. – napisała.

Serdeczne gratulacje!