Makijaż do granatowej sukienki: make-up dzienny

Makijaż do granatowej sukienki na dzień rządzi się kilkoma ważnymi zasadami. Pierwszą z nich jest umiar w nakładanych kosmetykach. W wersji dziennej często można zrezygnować z mocno kryjącego podkładu i zastąpić go delikatnym kremem BB wyrównującym zaczerwienienia oraz jasnym korektorem.

Umieszczenie jaśniejszego korektora w okolicach pod oczami pozwala na rozświetlenie spojrzenia i ukrycie oznak zmęczenia. Podobny efekt daje także iskrzący, jasny cień w wewnętrznym kąciku, który możesz zastąpić rozświetlaczem.

Makijaże dzienne zazwyczaj są również pozbawione agresywnego cieniowania powieki, które przykuwa uwagę rozmówcy jako pierwsze. Zwykle oczy są podkreślone jedynie delikatnymi cieniami w odcieniach brązów lub szarości, które idealnie pasują do granatowych kreacji. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie granatowego eyelinera idealnie dopełniającego stylizację i sprawdzającego się świetnie w przypadku brązowookich kobiet.

Makijaż dzienny do granatowej sukienki nie wymaga malowania ust, jednak jeśli chcesz, możesz podkreślić je naturalną, różową pomadką lub delikatnymi odcieniami brązu.  Dobrym pomysłem jest także bezbarwny błyszczyk optycznie powiększający wargi.

Makijaż do granatowej sukienki: make-up wieczorowy

Makijaż na wesele do granatowej sukienki może być znacznie bardziej intensywny. Jeśli decydujesz się na ciemne smokey eyes, powinnaś postawić na stonowane usta pomalowane szminką w odcieniach nude lub różu będącego odzwierciedleniem twojej naturalnej czerwieni wargowej.

W przypadku takich imprez dobrze sprawdzają się również sztuczne rzęsy oraz kreska czarnym lub brokatowym eyelinerem. Aby uzyskać bardziej przydymiony efekt, możesz rozmazać ją przy końcówce. Twarz natomiast warto utrwalić dzięki metodzie bakingu polegającą na nałożeniu dużej ilości pudru i odczekaniu kilku minut przed jego strzepaniem.

Makijaż rozświetlający: jak uzyskać efekt naturalnego glow bez błyszczenia? >>>

Malując się na wielkie wyjścia nie można również zapominać o brwiach, które stanowią oprawę całego spojrzenia. Kolor brwi powinien być dopasowany przede wszystkim do barwy reszty włosów. Aby je podkreślić, możesz wykorzystać trwałą pomadę, która przetrwa całą noc bez najmniejszych problemów. Wówczas będziesz potrzebować także niewielkiego, ściętego pędzelka.

Jeśli chcesz, możesz również wykonać makijaż do granatowej sukienki w odwrócony sposób. W takim przypadku zrezygnuj z mocnego cieniowania oczu i jedynie delikatnie wykonturuj powiekę brązowymi lub różowymi cieniami, które doskonale zgrywają się z granatem. Jeśli używasz tych drugich, pomadka również powinna być utrzymana w podobnych tonach. Natomiast w sytuacji, gdy podkreślisz powieki jedynie brązowymi cieniami, możesz pozwolić sobie na intensywną czerwień na ustach.

Jeśli zdecydujesz się na czerwone usta, pomocna może okazać się także konturówka. Za jej pomocą wyrysujesz równą krawędź znacznie sprawniej niż aplikatorem znajdującym się w opakowaniu danej pomadki.

Makijaż do granatowej sukienki: najpopularniejsze błędy

Największymi błędami podczas wykonywania makijażu do granatowej sukienki na wieczór jest przesadzenie z intensywnością poszczególnych elementów. Jeśli decydujesz się na intensywne cieniowanie oka, zrezygnuj z wyrazistych ust i zastąp je delikatną, naturalną pomadką lub błyszczykiem.

W sytuacji, gdy zamierzasz podkreślić powieki w delikatny sposób, możesz pozwolić sobie na bardzo intensywne usta w odcieniach fuksji lub czerwieni. W innym przypadku efekt będzie zbyt mocny lub zbyt słaby jak na wieczorowe wyjścia. Unikaj również odcieni zieleni i fioletu, które niezbyt dobrze zgrywają się z granatem.

Zarówno w podczas wykonywania makijażu wieczorowego, jak i dziennego należy pamiętać o umiarze w nakładanych produktach. Gruba warstwa kosmetyków tworzy nieestetyczną maskę, która po kilku godzinach intensywnej pracy lub zabawy jest w stanie wyglądać naprawdę fatalnie. O ile po zmroku nie jest to zbytnio widoczne, w świetle dziennym taki efekt może rzucać się w oczy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na lekkie podkłady lub kremy BB i dozowanie ich w minimalnych potrzebnych ilościach.

Najbardziej spektakularne makijaże Deynn. Zobaczcie influencerkę ucharakteryzowaną na Leonardo DiCaprio, Baby Doll i wiele innych! >>>