Makijażowe trendy z TikToka kojarzą wam się z teatralnym, trudnym do wykonania albo zwyczajnie dziwnym i niepasującym do większości osób lookiem? Nam w dużej części też, ale wśród setek tysięcy filmików znalazłyśmy również prawdziwe perełki. Te 3 trendy z przyjemnością odtwarzamy i was też do tego zachęcamy! Potrzebujecie tylko wolnych 5 minut i kilku kosmetyków. 

Makijażowe trendy z TikToka: micro-highlighting (mikrorozświetlanie)

Na pierwszy ogień micro-highlighting, czyli proste, szybkie, a jednocześnie niezwykle efektowne rozświetlanie jasną (beżową lub białą) kredką, które nie ma nic wspólnego ze skomplikowanym konturowaniem w stylu Kim Kardashian.

Popularyzatorką trendu jest Angel McNeil, znana z testowania TikTokowych lifehacków makijażowych. Ona w micro-highlighting wykonuje w ten sposób:

@angelmcneil3 Replying to @dmir318 secrets ✨UNLOCKED✨ #greenscreen #dreamgirl #beautyhacks ♬ Choking on Flowers - Fox Academy

Jak wykonać micro-highlighting?

Zaczynamy od tradycyjnej aplikacji bronzera i różu, a następnie przechodzimy do malowania dość cienkich linii za pomocą rozświetlającej kredki (lub ewentualnie korektora). Pierwszą - przy dolnej powiece, kolejne przy nosie i dolnej wardze oraz czwartą wzdłuż brwi, po ich wewnętrznym łuku. Wszystkie linie powinny być równoległe względem siebie. Następnie, ruchem rozcierająco-wklepującym blendujemy je do uzyskania pożądanego efektu. 

Do micro-highlightingu potrzebujecie w zasadzie tylko kredki. Warto sięgnąć po taką, która nie ściera się i nie blaknie, ale z łatwością poddaje się blendowaniu.

1. Żelowa kredka do oczu Eveline Variété 06

2. Wielofunkcyjny sztyft do oczu Midnight Shadows Rem Beauty

Zobacz także:

3. Eyeliner Fake Awake Tarte

Makijażowe trendy z TikToka: mascara cocktailing

Jak malować rzęsy, żeby były maksymalnie długie i podkręcone? Tego oczywiście również nauczycie się z TikToka, a pomoże wam w tym trend mascara cocktailing.

Technika malowania rzęs w ten charakterystyczny sposób nie jest nowa, ale dopiero w momencie pojawienia się na TikToku, zaczęła robić prawdziwą furorę. Chodzi w niej o połączenie kilku produktów celu osiągnięcia możliwie najbardziej spektakularnego efektu wydłużenia, pogrubienia i podkręcenia rzęs

Jak w praktyce wygląda mascara cocktailing pokaże wam Jessica Alba:

@jessicaalba Celebrating #NationalLashDay my fave way - #MascaraCocktail style These are my lengthening and volumizing holy grails Celebrate with me and tag me in your glam pics or videos #SundayFunday #Fabulash #CleanBeauty ♬ Hey It's Me - BCD Studio

To, jakich maskar, czy bazy pod tusz użyjecie, zależy wyłącznie od waszych indywidualnych preferencji. Możecie użyć ulubionych lub tych, które macie w swoich kosmetyczkach, ale nieczęsto po nie sięgacie. Poniżej znajdziecie kilka naszych polecjek. Do tego, przyda się wam mały grzebyk do rozczesania rzęs po aplikacji każdego z produktów.

1. Tusz do rzęs Eveline Variété

2. Tusz do rzęs Eveline Volumix Fiberlast 

3. Maskara zwiększająca objętość rzęs Sephora Size Up

Makijażowe trendy z TikToka: diamond lips

Last but not least: błyszczące jak kula dyskotekowa usta, które pobijają serca milionów użytkowniczek TikToka. Pokochała je także makijażowa guru, Huda Kattan – ceniona wizażystka, a zarazem założycielka marki Huda Beauty. Diamond lips są szalenie efektowne, a ich wykonanie zajmuje dosłownie minutę. Zresztą, zobaczcie same, jak robi to mistrzyni:

@hudabeauty Diamond lip IB: @evalarosaxo #stitch #diamondlips #liphack #hudabeauty @Huda @Huda Beauty ♬ original sound - Huda Beauty

A zatem potrzebne będą: brokatowy cień do powiek lub taki z maksymalną ilością błyszczących drobinek, konturówka do ust w odcieniu nude oraz bezbarwny błyszczyk lub olejek do ust

Jak wykonać diamond lips?

Cień do powiek nakładamy na łuk kupidyna oraz na środek dolnej wargi, a następnie delikatnie go rozcieramy. Następnie, obrysowujemy usta konturówką, a na koniec na całe wargi aplikujemy błyszczyk lub olejek.

Efekt, który osiągnęła Huda, wykonując makijaż ust swoimi kosmetykami, uzyskacie także za pomocą drogeryjnych zamienników. Są świetnej jakości a kosztują znacznie mniej, a więc zdecydowanie warto się w nie zaopatrzyć:

1. Środkowy cień z palety 9 cieni do powiek Eveline Let’s Try

2. Konturówka do ust Eveline Make a Shape 03 Rosewood lub 02 Nude Beige (serio wspaniałe, mam oba kolory)

3. Błyszczyk Eveline Glow & Go Extreme Shine Lip Gloss