Marcin Maciejczak to bez wątpienia jeden z największych talentów odkrytych w polskiej wersji programu „The Voice Kids”. Podopieczny Dawida Kwiatkowskiego zachwycił wszystkich już na etapie tzw. Przesłuchań w Ciemno, gdy zaśpiewał przebój z filmu „Narodziny gwiazdy”, „I’ll Never Love Again”. Jurorzy i widzowie byli nie tylko pod wrażeniem jego niesamowitych umiejętności wokalnych, ale także imponującej jak na jego młody wiek wrażliwości i dojrzałości artystycznej.

Marcin Maciejczak szczerze o relacjach z rodzicami

Półtora roku po zwycięstwie w trzeciej edycji talent show telewizyjnej Dwójki Marcin wydał swój debiutancki album pt. „Tamte dni”. W ramach promocji krążka piętnastolatek udziela obecnie sporo wywiadów. W niedawnej rozmowie z Magdą Mołek młody wokalista po raz pierwszy opowiedział nieco więcej o swoim życiu osobistym.

Jakiś czas temu już wam wspominałem, że odbyłem ostatnio bardzo ważną dla mnie rozmowę. (...) Każdy z nas, na jakimś etapie swojego życia spotkał się z brakiem akceptacji, czy uczy się samoakceptacji - napisał w poście zapowiadającym podcast.

Podczas wywiadu ze znaną dziennikarką Maciejczak wyznał, że stara się być jak najbardziej samodzielny, ale w trudnych chwilach nie ma oporów przed zwróceniem się o pomoc do swoich bliskich.

Sięgam po rodzinę, kiedy naprawdę jest mi potrzebna, bo wydaje mi się, że jak na swój wiek, jestem samowystarczalny. (...) Rodzice są pomocą na wyciągnięcie ręki - powiedział.

Z rozmowy dowiadujemy się też, że rodzice piosenkarza nie wtrącają się w sprawy związane z karierą muzyczną swojego zdolnego syna.

Mama nie wpycha się za bardzo, i bardzo mi się to podoba, że nie jest w moim życiu zawodowym, pozwala mi decydować, bo to moja działka, artyzm i twórczość. Ja tylko się doradzam mamy, i ona mi w tym pomaga - wyznał.

Marcin Maciejczak o rozwodzie rodziców

Gdy Magda Mołek zapytała Marcina, jakie wsparcie otrzymuje od swojego ojca, on ujawnił, że jego rodzice nie są już razem,

Dostałem dużo wsparcia, ale po programie zakończyła się relacja między moimi rodzicami. Tata mieszka osobno, ale zawsze cieszę się, że mnie wspierał i wspiera - ujawnił wykonawca utworu „Obudź mnie”.

Co ciekawe, nastoletni artysta zdradził, że jego występ w telewizyjnym show był z jego strony po części próbą ratowania rozpadającego się już wówczas małżeństwa rodziców.

To w ogóle działo się przed. Poszedłem do programu, żeby trochę ich zjednoczyć, bo to była straszna separacja. Nie udało się, ale przez jakiś czas było dobrze - wyjaśnił.

Ostatecznie jednak Marcin sam doszedł do wniosku, że lepiej będzie, gdy jego rodzice się rozstaną. Wyznał, że w pewnym momencie sam namawiał ich do tego, by dla dobra całej rodziny wzięli rozwód.

Zobacz także:

Ja byłem osobą, która doradzała, żeby wziąć ten rozwód. Nie chciałem, by drążyć to dalej, żeby nie było źle w domu - powiedział.

Całą rozmowę Magdy Mołek z Marcinem Maciejczakiem i Anną Sudoł na temat samoakceptacji znajdziecie w serwisie YouTube.