Odszedł Mariusz Walter

Mariusz Walter nie żyje. Przykre wieści o śmierci znanego przedsiębiorcy i człowieka mediów przekazano we wtorek po godzinie 20 na antenie założonej przez niego stacji TVN. Współwłaściciel grupy ITI w trakcie swojej długiej i owocnej kariery spełniał się m.in. jako dziennikarz, reporter, menedżer, producent, a nawet reżyser filmowy. Zmarł w wieku 85 lat. Przyczyna śmierci twórcy medialnego imperium nie została podana do wiadomości publicznej. Nie jest jednak tajemnicą, że zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi.

Wiedziałam, że pokonywał niejedną chorobę – wyjawiła Manuela Gretkowska, która pół roku temu spotkała się z Mariuszem Walterem. Założyciel TVN pragnął, aby pisarka napisał scenariusz do filmu o nim i jego rodzinie.

Dostałam do przeczytania dokumenty o jego rodzinie, karierze. Niezwykły materiał, o jakim mogą marzyć scenarzyści (...) Mam nadzieję, że ktoś ten film stworzy. Thriller prawny, polityczny, komedię, po prostu niesamowitą historię życia Mariusza Waltera –  opisuje autorka autorka głośnych książek „Polka” i „Europejka”.

Aldona Wejchert, Mariusz Walter i Bożena Walter na Balu Fundacji TVN (2012) / fot. Cezary Piwowarski / TVN

Gwiazdy żegnają Mariusza Waltera

Informacja o śmierci Mariusza Waltera poruszyła niemal całą branżę medialną. Założyciela TVN pożegnały w sieci najpopularniejsze osobowości telewizyjne i gwiazdy dziennikarstwa. Ciepłe słowa na temat zmarłego zamieściła w mediach społecznościowych m.in. Magda Gessler.

Odszedł Mariusz Walter. Wielka postać. Cudowny człowiek. Byłam zauroczona jego postacią, profesjonalizmem, ciepłem... Spotkanie z nim to była wspaniała lekcja. Na całe życie. Dziękuje Ci... Odpoczywaj – napisała gwiazda programów „Kuchenne Rewolucje” i „MasterChef”.

Osobistym wspomnieniem na temat Mariusza Waltera podzieliła się Martyna Wojciechowska.

NIEZASTĄPIONY. Zawodowo nikomu nie zawdzięczam więcej. Prywatnie też zawsze był dla mnie niezwykłym wsparciem i służył radą. MARIUSZ WALTER, jeden z założycieli i prezes stacji TVN zmarł w wieku 85 lat pozostawiając po sobie pustkę nie do wypełnienia. Człowiek niezastąpiony – oświadczyła podróżniczka.

Mariusza Waltera pożegnała w social mediach także jedna z głównych twarzy publicystyki w TVN, Monika Olejnik.

Zobacz także:

Żegnaj Mariuszu kochany! Stworzyłeś więcej niż telewizję, współtworzyłeś demokrację! Nigdy nie zapomnę 1997 roku - dzięki Tobie od pierwszego dnia mojej pracy w TVN, wierzyliśmy, że możemy zdobywać świat, pracując w wolnych mediach. Ambitną, ciężką i odpowiedzialną pracą realizowaliśmy #marzenia Zawsze tęskniłeś za swoim ukochanym Lwowem. Teraz, my #tęsknimy za Tobą… Dzisiaj patrzysz na nas z Jankiem Wejchertem #żegnaj – napisała dziennikarka.

Obszerny wpis na temat Mariusza Waltera zamieścił też m.in. Krzysztof Ibisz. Przypomnijmy, że gwiazdor konkurencyjnej Telewizji Polsat w latach 1997-2000 związany był bowiem z TVN.

Miał głowę pełną pomysłów, rękę do ludzi i był świetnym dziennikarzem. W domu Państwa Walterów omawialiśmy konkursy do „Czaru Par” , który również stał się legendą. W 1997 zaproponował mi przejście do telewizji, która jeszcze nie istniała TVN, gdzie pracowałem przez 3 lata póki na stałe nie związałem się z Polsatem. (...) Do zobaczenia Panie Mariuszu. Ogromne wyrazy współczucia dla bliskich a zwłaszcza Pana ukochanej Żony Bożeny. Kochana Bożeno, podobno taka miłość się nie zdarza. A jednak Wam przydarzyła się na całe życie – czytamy.

Swojego dawnego szefa pożegnała również Kinga Rusin.

Żegnaj Panie Prezesie. Gdyby nie Pan… Zapamiętam humor, anegdoty, klasę i wszystkie dobre rady. Dziękuję – napisała była prowadząca  takich programów jak „You Can Dance – Po prostu tańcz” i „Agent – Gwiazdy”.

Mariusz Walter z żoną Bożeną Walter na Balu Fundacji TVN (2014) / fot. Cezary Piwowarski / TVN