Odeszli w 2022 roku

Pierwsze dni listopada jak zwykle przynoszą nam moment zadumy i refleksji. Rozpoczynamy sentymentalne podsumowania i w sposób szczególny kierujemy swoje myśli w stronę tych, którzy odeszli w 2022 roku. Wspominamy nie tylko zmarłe osoby z naszego bliskiego otoczenia, ale także tych, którzy być może nawet nie wiedzieli o naszym istnieniu, a mimo to odgrywali dużą rolę w naszym życiu.

Gwiazdy, celebryci, ludzie kultury i mediów, których nie ma już z nami

Grali nasze ukochane piosenki, pisali kreujące naszą wrażliwość wiersze i powieści, występowali w naszych ulubionych filmach i serialach, dostarczali nam rozrywki, czy przez dekady realnie wpływali na kształt Polski i świata. W ostatnich miesiącach musieliśmy pożegnać całą plejadę znanych osobistości i prawdziwych ikon popkultury.

To koniec pewnej epoki – to zdanie można było przeczytać w tym roku na nagłówkach gazet i portali internetowych niezliczoną ilość razy.

Tak właśnie reagowaliśmy 8 września na wieści o śmierci 96-letniej królowej Elżbiety II. Tak samo, zaledwie pięć dni później, komentowaliśmy wiadomość o odejściu 91-letniej legendy kina, współtwórcy francuskiej Nowej Fali – Jean-Luca Godarda.

Ze światem żegnali się jednak nie tylko ci, którym udało dożyć się sędziwego wieku. W wieku zaledwie 22 lat odeszła wchodząca gwiazda muzyki R&B, Emani Johnson. Tylko 38 lat miał z kolei w chwili swojej śmierci prezenter telewizyjny i charyzmatyczny animator publiczności, Piotr Balicki. Ogromna tragedia spotkała też m.in. znaną z Magdalenę Stępień i Jakuba Rzeźniczaka, którzy pożegnali swojego rocznego synka, Oliwiera.

Sprawdźcie w naszej galerii, kogo musieliśmy pożegnać w ostatnich miesiącach.