Od blisko dwóch dekad H&M zaprasza znanych projektantów oraz znane projektantki do współpracy. Pierwsza kolekcja specjalna powstała w 2004 roku, a odpowiedzialny był za nią Karl Lagerfeld. Kolejne zostały zaprojektowane przez m.in. Isabel Marant, Jeremy’ego Scotta czy Simone Rocha. Każda z nich wzbudziła ogromne zainteresowanie klientek i klientów szwedzkiej marki, jak również osób z branży mody. Już niebawem będziemy mogły podziwiać efekty nowej współpracy tego typu. Tym razem będzie to kolekcja H&M x Mugler. Oto wszystko, co wiemy. 

Marka H&M ogłosiła współpracę z Mugler

Casey Cadwallader zaprojektował kolekcję specjalną dla H&M. Jak wynika z oficjalnego komunikatu do mediów, kolekcja, która powstała pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Mugler, oddaje charakter francuskiego domu mody. Przypomnijmy, że luksusowy brand sygnowany nazwiskiem legendarnego projektanta i wizjonera, który zmarł na początku ubiegłego roku, słynie z odważnych i oryginalnych propozycji. Często zaskakuje. Na wybiegach Mugler królują zazwyczaj podkreślające sylwetkę elementy garderoby albo eksperymentalne formy, a całość uzupełniają misterne zdobienia. Do grona fanek tych projektów należą topowe gwiazdy i celebrytki, w tym m.in. Lady Gaga czy Kylie Jenner. 

Kolekcja Mugler x H&M, stworzona pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Muglera, Caseya Cadwalladera, to kwintesencja niepowtarzalnego stylu i charakteru Muglera – czytamy w informacji prasowej.

Ann-Sofie (doradca kreatywny w H&M) i Casey Cadwallader (dyrektor kreatywny domu mody Mugler) / fot. materiały prasowe

H&M x Mugler – co znajdziemy w kolekcji?

Około miesiąc po ogłoszeniu współpracy H&M x Mugler ujawniono kolejne szczegóły. Według oficjalnych informacji, kolekcja od Caseya Cadwalladera będzie obejmować ubrania, a także akcesoria. Znajdziemy w niej m.in. body z elementami wykonanymi z transparentnych materiałów oraz rzeczy z denimu, na czele ze spodniami i kurtkami o krótkim kroju. Wśród projektów królują te z mocno zarysowanymi ramionami, jak również podkreślające sylwetkę. Jest odważnie i zaskakująco. To, jak czytamy w najnowszej informacji prasowej, oda do krzywizn i linii ciała, hołd dla pewności siebie.

Współpraca z H&M to naprawdę zaszczyt. Kolekcja jest celebracją wszystkiego, co definiuje Muglera jako dom, a każdy element jest autentycznym Muglerem, od body, które stały się naszym znakiem rozpoznawczym, po odważne krawiectwo czy po prostu dżinsy – tłumaczy Casey Cadwallader, dyrektor kreatywny Mugler w oficjalnym komunikacie do prasy. 

H&M x Mugler – kiedy kolekcja trafi do sprzedaży? Gdzie kupić?

Pozostaje pytanie o dostępność kolekcji. Gdzie i od kiedy będzie można kupić ubrania oraz akcesoria stworzone przez Caseya Cadwalladera dla H&M? Wszystkie rzeczy będą dostępne online, a także w wybranych sklepach stacjonarnych szwedzkiej marki. Trafią do sprzedaży 11 maja 2023. Nie możemy doczekać się premiery.