Fryzura w stylu paryżanek? Sięgnij po 3 dodatki do włosów, które Francuzki kochają!

Paryżanki nie lubią wyglądać, jakby za bardzo się starały. Nie lubią też tracić zbyt wiele czasu na siedzenie przed lustrem. Najlepszy przykład? Ich fryzury, które wyglądają jakby były zrobione od niechcenia. I najczęściej są, co nie zmienia faktu, że wyglądają dobrze.

Francuzki najczęściej noszą włosy rozpuszczone – cieniowane i lekko zmierzwione, jakby czesane wiatrem. Najczęściej z grzywką – niezależnie od tego, czy mają włosy długie, czy decydują się na ultramodne w ostatnim czasie krótsze cięcie typu French bob (świetnie podkreśla kości policzkowe!). Alternatywa? Włosy spięte w luźny, najczęściej wysoki, kucyk, albo kompromis między tymi dwiema fryzurami – włosy rozpuszczone i zebrane tylko częściowo, tak by luźne kosmyki nie wchodziły na czoło (jak na zdjęciu głównym). Ważną rolę odgrywają też dodatki do włosów, dla których – zgodnie ze światowymi trendami – paryżanki straciły głowę. Spośród licznych propozycji topowych projektantów Francuzki wybrały trzy. Oto one:

1. Dodatek do włosów w stylu paryżanek: Gumka typu scrunchie

Najprostszy – i najwygodniejszy – sposób, by fryzura w mgnieniu oka nabrała elegancji? Gumka typu scrunchie, czyli gumka obleczona tkaniną – najczęściej jedwabiem, satyną albo aksamitem. To właśnie w takim wydaniu najczęściej noszą ją Francuzki, decydując się na nonszalanckiego (i zmysłowego zarazem) kucyka. I fryzurę taką noszą do jeansów i krótkich kardiganów na guziki albo do satynowej slip dress. Trend z lat 90. powrócił!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shine is my favourite colour

Post udostępniony przez (@livia_auer) Sie 17, 2020 o 11:34 PDT

2. Dodatek do włosów w stylu paryżanek: Kokarda do włosów

Alternatywa dla scrunchie? Wstążka do włosów (choć czasami pojawia się też na takich gumkach)! Na fali powrotu mody z epoki wiktoriańskiej, na głowach modelek lansowały ją domy mody, takie jak Chanel, Giambattista Valli czy Brandon Maxwell. Francuzki kokardy we włosach nosiły jednak zanim to było modne. Najlepszy przykład to influencerki, takie jak Anne Laure Mais (Adenorah), Loulou De Saison czy @jeanne_andreaa, które na Instagramie regularnie publikują swoje zdjęcia ze wstążkami na włosach. 

4. Dodatek do włosów w stylu paryżanek: Opaska 

Równie efektownym dodatkiem do włosów, jaki noszą paryżanki jest opaska do włosów. W tym sezonie najlepiej gruba i stosunkowo szeroka. Obowiązkowo uszyta z aksamitu (to jedna z najmodniejszych tkanin na jesień-zimę 2020/21, zapytajcie Toma Forda) – gładka lub ozdobiona perłami. Nie mamy wątpliwości, że tę ostatnią nosiłaby dziś sama Coco Chanel!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do you like wearing headbands? (: @julie.janie)

Post udostępniony przez @ parisianvibe Sty 30, 2020 o 5:09 PST