Mask Singer” od początku zapowiadał się na jeden z największych hitów wiosennej ramówki. Emitowany w ponad 40 krajach program rozrywkowy, który w samych Stanach Zjednoczonych doczekał się już sześciu edycji, w końcu dotarł do Polski. Premierowe odcinki show można oglądać tej wiosny w każdą sobotę o godzinie 20:00 na głównej antenie TVN. Po tym jak stacja zaprezentowała bohaterów pierwszego sezonu, internauci rozpoczęli ekscytujące śledztwo. Kim są kryjący się pod maskami uczestnicy i uczestniczki?

Wielkie śledztwo w „Mask Singer”

Tożsamość gwiazd biorących udział w programie „Mask Singer” to pilnie strzeżona tajemnica. Jak donosi jeden z serwisów plotkarskich, wszystkie osoby pracujące przy show musiały podobno podpisać umowę o poufności. Za jej złamanie grożą zresztą ogromne kary finansowe, wynoszące rzekomo aż 50 tysięcy złotych.

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, kto skrywa się pod imponującymi kostiumami, to zadanie tzw. detektywów. W polskiej wersji programu są nimi popularne aktorki Julia Kamińska i Joanna Trzepiecińska, dziennikarz i showman Kuba Wojewódzki oraz znany satyryk i stand-uper Kacper Rusiński. Udział w zabawie biorą w tym samym czasie oczywiście także widzowie.

detektywi „Mask Singer Polska” / fot. mat. prasowe TVN

W premierowym odcinku show poznaliśmy pierwszych sześciu uczestników, byli to: Słońce, Monster, Tort, Prysznic, Kot i Róża. W drugim odcinku dołączyli do nich: Deszcz, Ważka, Ośmiornica, Kogut, Wiedźma i Bocian.

Kim są uczestnicy „Mask Singer Polska”? Ujawnione tożsamości

Co ciekawe, najbardziej zaangażowani i spostrzegawczy fani formatu zaczęli obstawiać swoje typy jeszcze przed emisją pierwszą odcinka. Jak można się było spodziewać, od samego początku najwięcej dzieje się na oficjalnych profilach programu w social mediach. Przejdźmy zatem do konkretów.

Pewną rzeczą jest już tożsamość siedmiu postaci. Tortem okazał się być aktor Mateusz Banasiuk, który decyzją jury i zgromadzonej w studiu widowni odpadł w pierwszym odcinku i zmuszony był zdjąć maskę. 

Zobacz także:

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W drugim odcinku show swoją tożsamość musiała ujawnić zaś Ośmiornica. Kto krył się pod maską? Okazało się, że był to włoski tancerz i choreograf, znany polskiej publiczności przede wszystkim z „Tańca z Gwiazdami” Stefano Terrazzino

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W trzecim odcinku z programem pożegnał się Monster. Dzięki temu poznaliśmy tożsamość osoby, która kryła się pod barwnym kostiumem. Typy jurorów były bardzo różne. Ostatecznie okazało się, że pod maską był ukryty Grzegorz Skawiński.

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W czwartym odcinku po zaciętej dogrywce z show pożegnała się Wiedźma. Okazało się, że pod tym oryginalnym przebraniem ukrywała się debiutująca na scenie Daria Ładocha.

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W piątym odcinku swoją przygodę z programem „Mask Singer” zakończyła Róża. Okazało się, że pod tym kostiumem kryła się popularna prezenterka pogody Dorota Gardias. Wiele osób było w szoku. Nie wiedziało bowiem o tym, że pogodynka tak dobrze śpiewa!

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W szóstym odcinku pożegnaliśmy Ważkę. Na jaw wyszło wówczas, że w tym pięknym przebraniu śpiewała Barbara Kurdej-Szatan. Nie było to wielkie zaskoczenie. Większość widzów rozpoznała bowiem charakterystyczny głos Basi już po jej pierwszych występach na scenie „Mask Singer”.

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W siódmym odcinku potwierdziły się przypuszczenia internautów odnośnie tożsamości energicznego Prysznica. Po zdjęciu maski ujrzeliśmy twarz znanego i lubianego trenera, Daniela Qczaja.

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W ósmym odcinku swoją tożsamość ujawnić musiał Kot, który przegrał starcie z Kogutem. Po emisji pierwszego odcinka mówiło się, że pod kocią maską może kryć się Czadoman lub współautor hitu „Ale jazz!”, Vito Bambino. Wraz z biegiem programu zaczęły przeważać opinie, że pod tym strojem krył się lider zespołu disco-polo Boys, czyli Marcin Miller lub Michał Milowicz. Co się okazało? Kotem był Marcin Miller!

fot. Mirosław Sosnowski / TVN

W dziewiątym, półfinałowym odcinku „Mask Singer” z show pożegnało się Słońce. Przypuszczenia większości widzów potwierdziły się. Pod połyskującą maską kryła się żywa legenda polskiej sceny muzycznej, Beata Kozidrak.

fot. mat. prasowe TVN

Co z pozostałą trójką bohaterów programu? Póki co, musimy zdać się na przypuszczenia.

Kim są uczestnicy „Mask Singer Polska”? Typy internautów

Internautki i internauci typują, że pod Bociana podszywa się Ania Karwan. Z kolei Deszcz to ich zdaniem z pewnością Natasza Urbańska. Do tej pory najwięcej problemów sprawiało wszystkim odgadnięcie tożsamości Koguta. Kolejne podpowiedzi nakierowały w końcu internautów na konkretną osobę, a mianowicie dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego.

Czy typy widzów okażą się trafne? Przekonamy się już za tydzień podczas emisji finałowego odcinka pierwszej polskiej edycji programu „Mask Singer”!

- -

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.