Joanna Trzepiecińska powraca do telewizji. Od marca będzie można ją oglądać w programie „Mask Singer”, w którym wcieli się w rolę jurorki – detektywki. To dobra okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o jej życiu prywatnym i zawodowym, a jednocześnie przypomnieć najważniejsze role w filmach, serialach, jak również sztukach teatralnych. Poznajcie ją bliżej. 

Joanna Trzepiecińska – kim jest prywatnie i zawodowo? Wiek, partner, synowie oraz wszystko, co o niej wiemy

Joanna Trzepiecińska urodziła się 7 września 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim. To znaczy, że w tym roku będzie obchodziła 57. urodziny, a jej znak zodiaku to Panna. Jest córką farmaceutki oraz dyrektora fabryk włókienniczych, poza tym ma młodszą siostrę. Interesuje się sztuką od najmłodszych lat. Ukończyła szkołę muzyczną, następnie studiowała aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Obroniła dyplom pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Potem zaczęła występować w rodzimych filmach, serialach, a także na deskach teatrów. 

Joanna Trzepiecińska ma dwóch synów. Wiktor urodził się w 2001 roku, natomiast Karol dwa lata później. Ich ojcem jest Janusz Anderman – pisarz, z którym popularna aktorka rozwiodła się w 2009 roku. Jak dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się z rodzimych mediów, powodem rozstania miały być: choroba alkoholowa oraz niewierność jej (byłego już) męża. Kilka lat później Joanna Trzepiecińska związała się z Piotrem Śliwińskim. Podobno połączyła ich m.in. miłość do podróży. W 2021 roku w tabloidach pojawiły się doniesienia, według których nie są już razem, jednak nie zostały one potwierdzone przez głównych zainteresowanych całą sprawą. 

Joanna Trzepiecińska – nie tylko Alutka z „Rodziny zastępczej”

Prawdopodobnie wielu widzów i wiele widzek kojarzy Joannę Trzepiecińską z serialem „Rodzina zastępcza”, w którym przez około dekadę grała Alutkę, a właściwie Alicję Kossoń, czyli sąsiadkę głównych bohaterów oraz bohaterek. Trzeba przyznać, że gwiazda wykreowała niesamowitą postać, którą – mimo upływu lat – pamięta się i lubi. Niemniej jednak warto wspomnieć, że ma na swoim koncie wiele więcej wspaniałych ról. 

Joanna Trzepiecińska zadebiutowała w serialu „Rzeka kłamstwa”, w którym zagrała Joannę Macieszankę. Potem wystąpiła m.in. w „Sztuce kochania”, „Papierowym małżeństwie” oraz „Nad rzeką, której nie ma”. Od lat jest związana także z teatrem – wcześniej z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a obecnie z Teatrem Polskim. Można ją oglądać w takich spektaklach jak „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką”, „Deprawator”, „Ferdynand Wspaniały”, „M.G.”, „Wesele”, „Wiśniowy sad” oraz „Żołnierz królowej Madagaskaru”. 

Joanna Trzepiecińska spełnia się również w dubbingu. Użyczyła swojego głosu Dory w „Gdzie jest Nemo?” i nie tylko. Dodatkowo kocha muzykę. Brała udział w show „Jak oni śpiewają”, a poza tym regularnie koncertuje. 

„Mask Singer”: Joanna Trzepiecińska w zupełnie nowej roli

Już niebawem Joanna Trzepiecińska będzie mogła się sprawdzić w zupełnie nowej roli. Na początku 2022 roku okazało się, że popularna aktorka zasiądzie w jury polskiej wersji „Mask Singer”, czyli programu, w którym znane osoby występują w oryginalnych, a zarazem chroniących ich tożsamość przebraniach. Razem z Kubą Wojewódzkim, Julią Kamińską oraz Kacprem Rucińskim będzie musiała zgadnąć, kto chowa się za tytułową maską. Wiemy już, że Joanna Trzepiecińska jest wspaniałą aktorką. Czy równie dobrą detektywką? O tym przekonamy się po premierze pierwszej edycji „Mask Singer”, którą zaplanowano na 5 marca tego roku. 

Zobacz także:

Joanna Trzepiecińska – Instagram 

Podobnie jak wiele innych gwiazd, Joanna Trzepiecińska jest obecna w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie. Jej oficjalny profil w popularnej aplikacji obserwuje ponad 4 tysiące osób. Popularna aktorka najchętniej dzieli się materiałami związanymi z jej pracą na co dzień. Nie brakuje zdjęć z teatru, a ostatnio także z planu wspomnianego już programu „Mask Singer”. Rzadziej, ale jednak, publikuje zdjęcia ze swoimi bliskimi. Kilka fotografii z profilu Joanny Trzepiecińskiej na Instagramie możecie zobaczyć w naszej galerii. 

__

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.