Mata może mieć poważne kłopoty. Jak udało się ustalić redakcji RMF FM, jeden z aktualnie najpopularniejszych polskich wykonawców muzycznych, został zatrzymany przez policję. Reporterzy rozgłośni radiowej donoszą, że do zatrzymania odnoszącego spektakularne sukcesy artysty doszło w czwartek 27 stycznia 2022 roku około godziny 23 na warszawskim Mokotowie. Przy 21-letnim gwiazdorze i jego koledze znaleziono niedozwolone substancje psychoaktywne.

Mata zatrzymany. Może usłyszeć zarzuty

W trakcie patrolowania jednej z ulic Górnego Mokotowa policjanci zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy zaczęli nerwowo zachowywać się na widok radiowozu. Po pewnym czasie zaczęli szukać drogi ucieczki - informuje RMF FM.

Jak podały do wiadomości media, Mata miał mieć przy sobie 1,5 grama marihuany.

Mundurowi zatrzymali ich, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszemByła to najprawdpopodobniej marihuana - czytamy.

Według ustaleń radia, Mata i jego kolega jeszcze dziś mogą usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania narkotyków. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Atak na ojca Maty. Otrzymał telefon, że jego syn nie żyje

Co ciekawe, do zatrzymania Maty doszło mniej więcej w tym samym czasie, gdy jego ojciec opublikował w sieci bardzo niepokojący wpis. W czwartek wieczorem profesor Marcin Matczak przekazał za pośrednictwem Twittera, że dostał telefon z infolinii CBA z informacją, że jego syn nie żyje.

Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej - napisał Matczak.