Z powodu pandemii koronawirusa zamknięto szkoły i uczelnie, a taki stan na obecną chwilę potrwa jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Większość lekcji i zajęć odbywa się online, a uczniowe uczą się w domach. Pod koniec marca Międzynarodowa Organizacja Matury Międzynarodowej odwołała maturę międzynarodową w szkołach na całym świecie, w tym w placówkach w naszym kraju. Uczniowie, którzy mieli do niej przystąpić, otrzymają dyplomy na podstawie 2-letnich wyników z klas IB, a także na podstawie prac badawczych. Dzisiaj odbyła się konferencja premiera i ministrów, podczas której poinformowali o tym, że matura 2020 w Polsce została przełożona. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne? Szczegóły na ten temat znajdziecie poniżej.

Matura 2020 przełożona z powodu koronawirusa. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne?

W Polsce panuje stan epidemii, a jeszcze 2 tygodnie temu matura 2020 miała odbyć się w planowanym terminie, czyli na początku maja. Premier Mateusz Morawiecki podczas trwającej konferencji poinformował o tym, że matura 2020 zostaje przełożona. Kiedy odbędą się w takim razie egzaminy maturalne? Dokładna data nie jest zmiana, ponieważ sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie. Premier zaznaczył, że matura 2020 nie odbędzie się wcześniej niż w połowie czerwca. Maturzyści zostaną poinformowani o nowym terminie egzaminów 3 tygodnie wcześniej, aby mieli czas przygotować się na ten stresujący i bardzo ważny moment w ich życiu.

Z powodu pandemii koronawirusa przesunięto również egzaminy ósmoklasistów. Oni również poznają nowy termin egzaminów kilka tygodni, a nawet miesiąc wcześniej. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski powiedział podczas konferencji, że uczniowe mają dodatkowy czas na to, aby przygotować się do nadchodzących egzaminów. Zaznaczył również, że na ten moment zakończenie roku szkolnego jest planowane zgodnie z terminem, czyli pod koniec czerwca.