Jeszcze zanim trzeci sezon „Stranger Things” wylądował na Netflixie (a przypomnijmy, że wydarzyło się to 4 lipca) wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się w nim nowych postaci. Jedną z nich jest Robin, która wraz z Steve’em (Joe Keery), w okresie wakacyjnym pracuje w lodziarni Ahoy w centrum handlowym Starcourt Mall, nowej atrakcji miasteczka Hawkins, w której dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Gra ją Maya Thurman-Hawke. Już samo nazwisko sporo o niej mówi. To córka Umy Thurman i Ethana Hawke’a, najstarsza z dwójki potomstwa, jakiego aktorska para doczekała się, będąc jeszcze małżeństwem (w latach 1998-2003). I choć jeszcze zanim okazało się, że Maya pojawi się w trzeciej części serialu Netflxia, wiadomo było, że Thurman i Hawke mają dorosłą i w dodatku piękną córkę, dopiero przy okazji premiery o 20-latce zrobiło się głośno. Kto obejrzał już przynajmniej kilka pierwszych odcinków na pewno nie miał problemu, żeby zapałać do Robin sympatią. A kto z kolei dotarł już do końca wie, że jest to bohaterka absolutnie wyjątkowa i jakiej nie było jeszcze do tej pory w Hawkins. Żeby jednak nie spoilerować, wolimy odesłać Was do zagłębienia się w szczegóły logując się na Netflixa. Natomiast chętnie przybliżymy Wam sylwetkę samej Mai, bo o tej dziewczynie usłyszycie jeszcze nie raz!

Zobacz także: „Stranger Things”: rozmawialiśmy z obsadą! Sprawdźcie, co powiedzieli nam Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin, czyli Mike i Lucas

Kim jest Maya Thurman-Hawke, czyli Robin z 3. sezonu serialu „Stranger Things”?

Maya Thurman-Hawke urodziła się 21 lipca 1998 roku. Tak jak już wspomnieliśmy, jest córką znanej aktorskiej pary, Umy Thurman i Ethana Hawke’a. Ma młodszego brata Levona, a także trójkę przyrodniego rodzeństwa - Clementine Hawke, Indianę Hawke oraz lunę Thurman-Busson.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maya Ray (@maya_hawke) Maj 25, 2017 o 11:02 PDT

Maya Thurman-Hawke - kariera aktorska. Co przed i po trzecim sezonie „Stranger Things”?

Dzisiaj o Mai Thurman-Hawke mówi się głównie w kontekście trzeciego sezonu „Stranger Things” i jej bohaterki Robin. To nowa postać, więc budzi więcej emocji niż doskonale znani już widzom bohaterowie. Wiemy o niej stosunkowo niewiele, oprócz tego, że chodziła ze Steve’em do jednej klasy, a następnie trafiła z nim za jedną ladę w lodziarni, żeby dorobić sobie do kieszonkowego w trakcie wakacji. Pod koniec trzeciej części serialu dowiadujemy się o niej jeszcze jednej dość istotnej rzeczy, będącej przełomowym wątkiem w fabule „Stranger Things”. A co Maya robiła, zanim trafiła do produkcji braci Duffer? W 2017 roku zagrała u boku gwiazdy „Wielkich kłamstewek” Kathryn Newton w telewizyjnej adaptacji „Małych kobietek” produkcji BBC, gdzie wcieliła się w postać Jo March. Rok później pojawiła się w niszowej produkcji „Ladyworld” w reżyserii Gii Coppoli. Mało brakowało, zagrałaby też u Sofii Coppoli w fabularnej wersji „Małej syrenki”. I podobno właśnie dlatego, że reżyserka chciała obsadzić Mayę w roli głównej, obraz ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Coppola i odpowiedzialne na produkcję Universal Studio mieli nie porozumieć się w tej kwestii. Obecnie Maya pracuje nad dwoma dużymi obrazami - „Human Capitan”, remake’em włoskiego filmu z 2013 roku oraz „Mainstream” z Andrew Garfieldem i Jasonem Schwartzmanem. A jeszcze wcześniej zobaczymy ją w najnowszym filmie Quentina Tarantino „Once Upon A Time in Hollywood” z Leonardo DiCaprio, Bradem Pittem o Margot Robbie w rolach głównych. Maya zagra niewielką rolę i będzie „dzieckiem-kwiatem”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

First episode of little women aired last night in the UK. Check out ep 2 tonight, if your there.

Post udostępniony przez Maya Ray (@maya_hawke) Gru 27, 2017 o 9:43 PST

Maya Thurman-Hawke i jej przygoda z modelingiem

Maya, jak wiele innych sławnych dzieciaków mających sławnych rodziców, miała okazję poznać od kuchni świat modelingu. W 2017 roku była twarzą kampanii dwóch amerykańskich marek - Calvin Klein i All Saints, pojawiła się też w sesji zdjęciowej na łamach magazynu Vogue. O tym, że interesuje się tym tematem, świadczy również fakt, że w 2018 roku pojawia się na jednej z najważniejszych imprez w branży, Met Gali, w sukience zaprojektowanej przez Diane Von Furstenberg. I wyglądała przepięknie.

Zobacz także:

Maya Thurman-Hawke - chłopak

Czy serce gwiazdy „Stranger Things” jest zajęte? Wiele na to wskazuje, aczkolwiek pewności nie mamy. Na Instagramie aktorki można znaleźć zdjęcia, na których widnieje Gus Wenner, syn Janna Wennera, wydawcy magazynu Rolling Stone.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Maya Ray (@maya_hawke) Lut 18, 2019 o 6:30 PST 

Zobacz także: Stranger Things 3: nowy sezon serialu bije rekordy oglądalności Netflixa! Liczba widzów jest imponująca