Megan Fox, modelka i aktorka, znana z serii Transformers, od maja zeszłego roku spotyka się z raperem Colsonem Bakerem, znanym jako Machine Gun Kelly. Para poznała się podczas wspólnego projektu w reżyserii Randalla Emmetta, Midnight in the Switchgrass. Swój związek potwierdzili w lipcu 2020 roku, kiedy Megan wystąpiła w teledysku rapera do jego singla Bloody Valentine

W wywiadzie dla magazynu „InStyle”, 35-letnia Megan Fox przyznała, jak duża krytyka spadła na nią w momencie ujawnienia związku z 31-letnim raperem. Wszystko przez… różnicę wieku! Megan Fox nie kryje oburzenia i rozpoczyna dyskusję na temat podwójnych standardów, które obowiązują obecnie. 

Chcesz porozmawiać o patriarchacie? To fakt, że [Machine Gun Kelly] jest cztery lata młodszy ode mnie, ale ludzie zachowują się, jakbym spotykała się z nie wiadomo jak młodym chłopakiem. On ma 31 lat, a ja 35. Oczywiście, trzeba przyznać, że przez całe życie żył on tak, jakby miał 19 lat, ale nie jest 19-latkiem. Nikt nie mrugnąłby nawet, gdyby George Clooney spotykał się z kimś o cztery lata młodszym.

„To tak śmieszne, że kobiety są traktowane w ten sposób”

Fox zwróciła uwagę na kluczową kwestię – nikt nie krytykuje mężczyzn, którzy są w związku bądź jedynie spotykają się z młodszymi od siebie kobietami. Przykład, który Megan wysunęła podczas wywiadu, czyli związek Clooney’a, który ma 60 lat, z Amal Clooney, która ma 43 lata, to w istocie różnica 17 lat. Społeczeństwo popiera ten związek, z drugiej strony krytykując parę z zaledwie 4-letnią różnicą wieku. 

Jednak podwójne standardy – nie tylko w świecie Hollywoodu – odnoszą się nie tylko do kwestii wieku. 35-latka podczas wspomnianej rozmowy wyciągnęła też inny problem, z jakim muszą mierzyć się kobiety. Otóż jest to stereotyp matki, która powinna być przy dziecku, w domu. Megan odniosła się do sytuacji, jaka ją spotyka podczas każdorazowego wyjścia towarzyskiego. Za każdym razem ktoś rzuca w jej stronę pytanie: Gdzie są twoje dzieci?. W ramach odpowiedzi Fox mówi: Czy pytasz o to ich ojca, kiedy on wychodzi?. Przypomnijmy, że 35-latka ma 3 synów z byłym mężem Brianem Austinem Greenem – są to: Noah Shannon (8 lat), Bodhi Ransom (7 lat) i Journey River (4 lata). 

Aktorka nie kryje oburzenia, ponieważ mężczyźni nigdy nie są o to pytani ani osądzani tak jak kobiety. Jak mówi Fox, od ojców nie wymaga się poświęcenia całego czasu swoim dzieciom. Od kobiet już tak. Jednak dzieci mają dwoje rodziców. Megan jest zaskoczona archaicznym podejściem społeczeństwa do kwestii rodzicielstwa, a konkretniej macierzyństwa. Co ciekawe, jej partner, Machine Gun Kelly ma 11-letnią córkę, Cassie. Jednak rapera nikt nie pyta, dlaczego jego córka nie towarzyszy mu podczas każdorazowego wyjścia czy kto się o nią troszczy, kiedy go nie ma w domu.