Kartki świąteczne - tradycja brytyjskiej rodziny królewskiej

Pierwsze zdjęcie umieszczone na kartce świątecznej brytyjskiej rodziny królewskiej zostało zrobione w 1914 roku i widniały na nim portrety króla Jerzego V oraz jego żony, królowej Marii. Od tamtej pory kartki bożonarodzeniowe z wizerunkami członków royal family to w Wielkiej Brytanii tradycja.

W tym roku spore emocje wzbudziła kartka przygotowana przez księżną Kate i książę Williama, którzy razem z dziećmi zostali sfotografowani przez Matta Porteousa w Jordanii (ten sam fotograf dokumentował wcześniej chrzest księcia Louisa oraz trzecie i piąte urodziny księcia George’a). Tegoroczna kartka Kate i Williama różni się znacznie od wszystkich dotychczasowych. Rodzice i dzieciaki mają na sobie letnie ubrania, a klimat jest mało „bożonarodzeniowy”. Fotografia umieszczona na kartce powstała bowiem kilka miesięcy wcześniej, podczas urlopu rodziny na Bliskim Wschodzie.

Karta świąteczna Meghan Marke i Harry'ego na 2021 rok

Choć wydawać się mogło, że nic już nie przebije medialnego zainteresowania tematem kartek świątecznych członków brytyjskiej monarchii, okazało się, że Harry i Meghan jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Na kartce świątecznej, którą właśnie opublikowali, widzimy bowiem córeczkę pary – urodzoną w czerwcu Lilibet Dianę Mountbatten-Windsor. To pierwsze zdjęcie dziewczynki, która otrzymała imiona na cześć swojej prababci, królowej Elżbiety II, i zmarłej tragicznie babci. Na rodzinnym portrecie mała kradnie całe show.

Meghan i Harry są roześmiani, na zdjęciu widać też, jak bardzo zmienił się Archie. Odziedziczył po tacie rudą czuprynę.

Fotografię wykonał Alexi Lubomirski – ten sam, który dokumentował zaręczyny oraz robił ślubne zdjęcia Sussexom. Na Instagramie pochwalił się wykonaną pracą.

 

Zobacz także: