W tegoroczne Walentynki dowiedzieliśmy się, że Meghan Markle i książę Harry spodziewają się drugiego dziecka. Do sieci trafiło ich wspólne zdjęcie, na którym można było zauważyć już wyraźnie zaokrąglony – ciążowy brzuszek ex księżnej Sussex. Kilka tygodni później Meghan i Harry udzielili bardzo szczerego wywiadu Oprah Winfrey, podczas którego opowiedzieli o życiu w rodzinie królewskiej (i trudnościach z tym związanych), a także zdradzili płeć dziecka. Właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że 39-latka urodzi dziewczynkę. Jak się okazuje, młodsza siostra Archiego jest już na świecie. Jakie imię otrzymała? I co wiemy na temat porodu?

Meghan Markle urodziła! 

Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami po raz drugi. Ich córka przyszła świat w piątek 4 czerwca o 11:40 w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii w USA, o czym właśnie dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia. Wszystko wskazuje na to, że poród odbył się bez komplikacji, a mama i maleństwo czują się dobrze. Poinformowano, że opuściły szpital i są już w domu. 

Lili urodziła się w piątek, 4 czerwca o godzinie 11:40 przy zaufanej opiece lekarzy i personelu w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Ważyła 3,5 kg. Zarówno mama, jak i dziecko są zdrowe, czują się dobrze i odpoczywają w domu - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym.

Przypomnijmy, że już kilka dni po tym, jak Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że ich rodzina wkrótce się powiększy, bukmacherzy zaczęli obstawiać, jakie imię wybiorą dla drugiego dziecka. Wiele osób zakładało, że para będzie chciała uczcić pamięć księżnej Diany, czyli tragicznie zmarłej matki księcia Harry’ego. 

fot. Getty Images

Jak ma na imię córeczka księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Maleństwo dostało imiona na cześć królowej Elżbiety oraz księżnej Diany, czyli babki i matki księcia Harry'ego - drugie dziecko Sussexów nazywa się Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor.

Lili otrzymała imię po swojej prababci, Jej Wysokości Królowej, której rodzinnym pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, by uczcić jej ukochaną nieżyjącą babcię, księżną Walii. To drugie dziecko pary, która wychowuje również 2-letniego syna Archiego Harrisona Mountbattena-Windsora. Książę i księżna dziękują za wszystkie miłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym wyjątkowym czasem jako rodzina - podano w oświadczeniu.

Meghan Markle i książę Harry – historia związku

Związek Meghan Markle i księcia Harry’ego od samego początku wzbudzał wiele emocji. Młodszy syn księżnej Diany poznał amerykańską aktorkę w lipcu 2016 roku na randce w ciemno, którą zorganizowali ich wspólni znajomi. Niewiele ponad rok później, a konkretnie w listopadzie 2017 roku brytyjska rodzina królewska poinformowała o zaręczynach Meghan Markle i księcia Harry’ego. Właśnie wtedy oczy całego świata zwróciły się w ich kierunku. Fani royal family (i nie tylko) bacznie obserwowali przygotowania do ślubu, który odbył się 19 maja 2018 roku w kaplicy na zamku w Windsorze i został uznany za wydarzenie roku. Podczas wspomnianego już wywiadu Meghan Markle zdradziła, że w rzeczywistości poślubiła księcia Harry’ego trzy dni przed oficjalną ceremonią. Jak się jednak później okazało, ich sekretny ślub nie miał mocy prawnej (m.in. ze względu na brak świadków). 6 maja 2019 roku przyszedł na świat pierwszy syn Meghan Markle i księcia Harry’ego. Chłopiec otrzymał imiona Archie Harrison i (ku zaskoczeniu wiele osób) nie uzyskał tytułu książęcego. Od teraz spoczywa na nim (jakże odpowiedzialna!) rola starszego brata ;). 

 

Zobacz także: