Met Gala to jedyne w swoim rodzaju – modowe wydarzenie, otwierające coroczną wystawę w The Metropolitan Museum of Art. Chce być na niej każdy, jednak tylko nieliczni otrzymują zaproszenie i mają okazję pojawić się na czerwonym dywanie, rozwiniętym na schodach nowojorskiego muzeum. O tym, kto trafi do elitarnego grona wybranych decyduje Anna Wintour – redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu Vogue. Warto również wspomnieć, że tak zwane „Modowe Oscary” są imprezą tematyczną, a motyw przewodni eventu łączy się z tematyką najnowszej wystawy. Jak dotąd, do najgłośniejszych motywów przewodnich należały: AngloMania (2006), Punk: Chaos to Couture (2013), China: Through the Looking Glass (2015) oraz zeszłoroczna – utrzymana w religijnych klimatach gala. A co czeka nas w tym roku? Jaki motyw przewodni wymyślili organizatorzy? Kto poprowadzi tegoroczne wydarzenie? I najważniejsze: kiedy odbędzie się Met Gala 2019? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie poniżej!

Met Gala 2018: gwiazdy na czerwonym dywanie. Zobaczcie wszystkie stylizacje z Met Ball! >>>

Met Gala 2019: temat przewodni

Mogłoby się wydawać, że temat przewodni poprzedniej Met Gali, Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination, jest nie do przebicia, ale organizatorzy balu wspięli się na wyżyny i… ponownie nas zaskoczyli! Okazuje się bowiem, że Met Gala 2019 odbędzie się pod hasłem Camp: Notes on Fashion. Taki sam jest oczywiście temat wystawy The Metropolitan Museum of Art, która wystartuje 9 maja i potrwa do 8 września 2019 roku. Jak powiedział Andrew Bolton, kurator nowojorskiego muzeum, motyw przewodni tegorocznej gali nawiązuje do słynnego eseju Notes of Camp autorstwa Susan Sontag. Amerykańska pisarka i aktywistka piszę w nim o kampowym pojmowaniu sztuki, czyli skłonnościach do przesady, nienaturalności oraz szeroko pojętej sztuczności. Naprawdę nie możemy doczekać się awangardowych, totalnie przerysowanych kreacji zaproszonych na galę gwiazd.

Met Gala 2018: Czy Jared Leto na tegorocznym Met Ball kogoś Wam nie przypomina? >>>

Met Gala 2019: prowadzący

Niezwykle interesujący okazuje się nie tylko temat przewodni, ale również prowadzący Met Gali. W tym roku wydarzenie poprowadzą Lady Gaga, Harry Styles oraz Serena Williams! Całości dopilnuje oczywiście redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu Vogue, prawdziwa królowa stylu – Anna Wintour. Te nazwiska wróżą nic innego, jak tylko ogromny sukces!

Met Gala 2019: data

Naprawdę nie możemy doczekać się tegorocznej edycji Met Gali oraz tych wszystkich, totalnie udziwnionych i wyszukanych kreacji gwiazd. Wy też? W takim razie mamy dla was całkiem dobrą wiadomość! The Metropolitan Museum of Art odwiedzimy ponownie 6 maja 2019 roku, czyli za niewiele ponad trzy tygodnie!

Met Gala: Anja Rubik w 2008 czy 2018. Kiedy wyglądała lepiej? >>>

Zobacz także: