Temat przewodni tegorocznej Met Gali Camp: Notes on Fashion, który nawiązywał do estetyki kampu i słynnego eseju Notes of Camp Susan Sontag z lat 60., dał gościom duże pole do popisu, jeśli chodzi o stylizacje. To bowiem kreacje gwiazd przyciągają co roku większą uwagę niż wystawa w nowojorskim The Metropolitan Museum of Art. Na gali błyszczała m.in. Lady Gaga, która rozebrała się, przechodząc po czerwonym dywanie i zaprezentowała 4 różne kreacje projektu Brandona Maxwella. Z tematem świetnie poradził sobie również Billy Porter, który przebrał się za egipskiego boga, a na imprezę dotarł niesiony przez 6 mężczyzn na aksamitnej lektyce. Do historii przeszła również Cardi B i jej bordowa suknia, porównywana do czerwonej krwinki, której wykonanie zajęło 3 tysiące godzin i pracowało nad nią ponad 30 osób. W tym roku na nowojorskiej gali, organizowanej przez Annę Wintour – redaktor naczelną amerykańskiego wydania magazynu Vogue, zamiast wariacji na temat przepychu i szaleństwa, pojawiają się stylizacje inspirowane... czasem. Właśnie poznaliśmy temat przewodni Met Gali 2020.

Met Gala 2019: Najdziwniejsze kreacje gwiazd >>>

Met Gala 2020: temat przewodni gali i wystawy w The Metropolitan Museum of Art

Temat przewodni Met Gali 2020, czyli wydarzenia inaugurującego wystawę w nowojorskim The Metropolitan Museum of Art brzmi About Time: Fashion and Duration, o czym poinformował dzisiaj Andrew Bolton. Kurator inspirację do motywu przewodniego znalazł w filmie Orlando w reżyserii Sally Potter z 1992 roku z Tildą Swinton w roli głównej, który powstał w oparciu o książkę Virginii Woolf o tym samym tytle. „Moda nie ma początku ani końca, to teraźniejszość”, powiedział Bolton. Na wystawie, celebrującej 150 lat muzeum, zostaną zaprezentowane legendarne kreacje z archiwalnych kolekcji takich marek jak Chanel, Alexander McQueen, Dior czy Rei Kawakubo. 200 projektów światowych brandów będzie można obejrzeć w Nowym Jorku od 4 maja (wtedy odbędzie się Met Gala) do września 2020 roku.

Głównym sponsorem przyszłorocznej modowej gali w Nowym Jorku została marka Louis Vuitton, a gospodarze, wydarzenia dyrektor kreatywny, Nicolas Ghesquière. Współgospodarzami Met Gali 2020, oczywiście oprócz Anny Wintour, osobiście sporządzającej listę gości, są w tym roku Emma Stone, Lin-Manuel Miranda i Meryl Streep. Co ciekawe, 70-letnia aktorka po raz pierwszy będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jesteśmy bardzo ciekawi jej kreacji! Podoba Wam się temat przewodni Met Gali 2020?