Przygoda Michała Kempy z mediami rozpoczęła się już prawie jedenaście lat temu. W 2010 roku, wtedy jeszcze jako student prawa i początkujący komik, wziął udział w programie telewizyjnym Stand up. Zabij mnie śmiechem, który prowadzili w Polsacie Mariusz Kałamaga i Tomasz Kammel. Dotarł do ścisłego finału, w którym zajął pierwsze miejsce. W nagrodę za zwycięstwo w show otrzymał stypendium do jednej z comedy school w Nowym Jorku.

Michał Kempa - kariera w mediach i show-biznesie

Największe sukcesy w świecie stand-upu odniósł ze swoją grupą o nazwie Michał Kempa i diapazony, zdobywając nagrody i wyróżnienia na licznych konkursach i festiwalach kabaretowych. Na swoim koncie ma m.in. zajęcie pierwszego miejsce na Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PAKA) 2012 oraz drugiego i trzeciego miejsca na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry.

W 2014 roku rozpoczął swoją przygodę z radiem - przygotowywał materiały do audycji Książę i żebrak w Rock Radiu, a w styczniu 2015 roku został współgospodarzem nadawanej tam audycji Pyta Nie Na Śniadanie. Zaliczył również krótki epizod w internetowej rozgłośni newonce.radio, gdzie od marca do września ubiegłego roku był jednym z prowadzących porannego pasma Bolesny poranek.

Jego specyficzne poczucie humoru spodobało się władzom TVN już pięć lat temu. Od lipca 2016 roku jest on bowiem komentatorem w magazynie satyryczno-publicystycznym Szkło kontaktowe, gdzie z czasem zaczął także od czasu do czasu występować w roli prowadzącego. Można go też oglądać w programie Skanalizowani w Canal+ Premium.

Michał Kempa działa także w Internecie. Razem z Piotrem Szumowskim prowadzi do kwietnia 2020 roku kanał Dobre Noviny w serwisie YouTube.

Michał Kempa - wiek, pochodzenie, wykształcenie

Michał Kempa urodził się 13 lipca 1988 roku - w tym roku kończy więc 33 lata. Pochodzi z Bielska-Białej. Co dla wielu osób jest sporym zaskoczeniem, nowy prowadzący Mam talent! z wykształcenia jest prawnikiem. Studia na Uniwersytecie Warszawskim ukończył w 2012 roku.

Michał Kempa - życie prywatne

Michał Kempa należy do grona tych osobowości medialnych, które nie lubią opowiadać publicznie o swojej sferze prywatnej. O życiu osobistym komika nie wiadomo więc zbyt wiele. Udało nam się jedynie ustalić, że jest wielkim miłośnikiem podróży, a swój wolny czas nachętniej spędza jężdżąc na rowerze. Jeśli chcecie go lepiej poznać, to koniecznie zaobserwujcie jego oficjalny profil na Instagramie (@pankempa).

Zobacz także: