Trwają prace na planie 3. sezonu „Wiedźmina”. Jakiś czas temu sieć obiegły fotografie z Południowej Walli, wiadomo, że zdjęcia kręcone  są też w Longcross Studios w Anglii. Ostatnio ekipa była widziana na wydmach Sahary w pobliżu Erfoud w Maroku – kraj ten słynie z niesamowitych, pustynnych krajobrazów, które niejednokrotnie służyły już za filmowe lokalizacje (kręcono tam m.in. „Gwiezdne wojny” i „Grę o tron”).

Filmowcy mają pracować na planie do września. Zgodnie z dotychczasowymi założeniami, nowych odcinków nie należy spodziewać się na Netfliksie przed 2023 rokiem.

„Wiedźmin”: Michalina Olszańska w obsadzie 3. sezonu

Tymczasem obsada ekranizacji bestsellerowej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego stale się powiększa. W kwietniu Netflix ujawnił nazwiska kolejnych aktorek i aktorów, którzy wystąpią w 3 odsłonie „Wiedźmina”  - wśród nowych twarzy potwierdzonych przez streamingowego giganta są m.in.

  • Robbie Amell („Upload”, „Kod 8”, „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”) w roli wojownika Gallatina,
  • Meng’er Zhang („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”) – zagra zaciekłą łowczynię Milvę,
  • Hugh Skinner („Mamma Mia Here We Go Again!”, „Falling For Figaro”, „Fleabag”) – jako książę Radowid, młodszy brat króla Vizimira,
  • Christelle Elwin („Half Bad”, „Bloods”) – wcieli się w postać Mistle, członkini Szczurów, „bandy młodocianych wyrzutków, którzy zabierają bogatym, żeby dać sobie”.

Jak teraz donosi serwis Redanian Intelligence, do ekipy dołączyła też polska aktorka Michalina Olszańska. Według nieoficjalnych informacji warszawianka, która 29 czerwca obchodziła swoje 30 urodziny, świętowała ten dzień na planie zdjęciowym.

„Wiedźmin”: Polki i Polacy w obsadzie superprodukcji

Redanian Intelligence zauważa, że pojawienie się polskiego nazwiska w obsadzie było niejako wymuszone przez widzki i widzów. Wielokrotnie zgłaszali oni zażalenia, że produkcja oparta na dziełach Polaka powinna w większym stopniu uhonorować rodzimych aktorów i aktorki. Dotychczas  na ekranie można było oglądać zaledwie kilku rodaków, z których najbardziej widoczny był Maciej Musiał w roli sira Lazlo w 1. sezonie.

Czy Olszańska będzie miała szansę w większym stopniu niż kolega zabłysnąć w u boku Henry’ego Cavilla, Freyi Allan i Anyi Chalotry? Na ten moment trudno powiedzieć. Nie wiemy bowiem, w kogo dokładnie wcieli się aktorka, którą znacie z ról m.in. z „Córek Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej oraz produkcji „1983”, „Jack Strong” czy „Ja, Olga Hepnarova”

Jak podaje Redanian Intelligence, Olszańska zagra czarodziejkę. Była rzekomo widziana na planie w Walii, gdzie kręciła sceny z innymi magami, w tym Maheshem Jadu i Safiyyą Ingar. Czekamy na potwierdzenie tych rewelacji przez aktorkę i platformę Netflix. Gdy tylko pojawia się jakieś konkrety w temacie, będziemy was informować.