Robert Pattinson wystąpi w nowym filmie Joon-ho Bonga – to już pewne. Zdjęcia do „Mickey 17”, bo właśnie tak brzmi tytuł produkcji, wystartowały latem tego roku i potrwają do grudnia 2023. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, jednak twórczynie oraz twórcy już teraz ujawnili pierwsze szczegóły. Zobaczcie elektryzujący teaser i sprawdźcie, kto będzie towarzyszyć pochodzącemu z Wielkiej Brytanii aktorowi na ekranie. Oto wszystko, co wiemy o filmie „Mickey 17”, który nawet na tym etapie wzbudza wiele emocji.  

„Mickey 17” – fabuła i wszystko, co wiemy o filmie z Robertem Pattinsonem w roli głównej

Jak wspomnieliśmy, za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Joon-ho Bong, czyli laureat Oscara za „Parasite”. Tym razem twórca inspiruje się wydaną w lutym 2022 roku książką „Mickey 7” autorstwa Edwarda Ashtona. To z kolei opowieść o jednorazowym pracowniku misji kolonizacyjnej odległej planety Niflheim, który jest angażowany do zbyt niebezpiecznych, a nawet samobójczych zadań. Gdy umiera, zostaje sklonowany, ale jednocześnie zachowuje większość wspomnień ze swoich poprzednich wcieleń. Po kilku zabiegach tego rodzaju główny bohater zaczyna rozumieć, jaka jest jego rola i postanawia się zbuntować. Według doniesień serwisów branżowych zza oceanu, fabuła nowego filmu Joon-ho Bonga ma nieco różnić się od tego, co opisał Edward Ashton. Podobno produkcja ma łączyć w sobie elementy Science fiction z kinem krytycznym. Cóż, całość zapowiada się naprawdę interesująco. 

„Mickey 17” – obsada

Obsada też robi wrażenie. W „Mickey 17” zobaczymy nie tylko Roberta Pattinsona w roli Mickeya Barnesa, ale również Toni Collette, Marka Ruffalo, Stevena Yeuna oraz Naomi Ackie. Na razie niestety nie wiadomo za dużo o bohaterkach i bohaterach, których zagrają. Choć prace są już na zaawansowanym etapie, twórczynie i twórcy niechętnie zdradzają szczegóły. O kolejnych będziemy informować w (miejmy nadzieję niedalekiej) przyszłości. 

fot. Getty Images

„Mickey 17” – zwiastun

Warto jednak wspomnieć, że na początku grudnia 2022 roku do sieci trafił pierwszy teaser „Mickey 17”. W trwającym dosłownie kilka sekund filmie widzimy głównego bohatera na statku kosmicznym. To nie mówi zbyt wiele, ale zapowiada się bardzo intrygująco – napisał jeden z fanów pod postem opublikowanym na oficjalnym profilu Warner Bros. Pictures na Instagramie. Zgadzamy się. Robert Pattinson hipnotyzuje spojrzeniem, muzyka elektryzuje, a my jeszcze bardziej nie możemy doczekać się premiery. Przekonajcie się same i sami:

„Mickey 17” – data premiery

Co więcej, ogladając pierwszy teaser nowego filmu z Robertem Pattinsonem w roli głównej, poznaliśmy datę premiery. Niestety fani oraz fanki muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak się bowiem okazało, „Mickey 17” ujrzy światło dzienne dopiero 29 marca 2024 roku

Do tej pory warto przypomnieć sobie inne produkcje, w których występuje brytyjski aktor. Naszą (subiektywną) selekcję najlepszych filmów z Robertem Pattinsonem znajdziecie, klikając w link poniżej. Wśród nich m.in. „Tenet”, „Lighthouse” czy „Batman”. 

Zobacz także:

W której roli lubicie go najbardziej?