Osoby, które obawiały się, że Robert Pattinson nie poradzi sobie z rolą superbohatera, z pewnością odetchnęły z ulgą. „Batman” z 35-letnim Brytyjczykiem oraz Zoë Kravitz okazał się absolutnym hitem. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje, poza tym cieszy się świetnymi opiniami wśród widzów i widzek z całego świata. Przyciągnął prawdziwe tłumy do kin. A zaledwie 45 dni po oficjalnej premierze zadebiutował na platformie HBO Max i szybko trafił do zestawienia najchętniej oglądanych produkcji. Pod koniec kwietnia ubiegłego roku poinformowano, że powstanie kolejna część „Batmana”. A teraz ujawniono pierwsze szczegóły sequelu, w tym datę premiery. Oto wszystko, co wiemy. 

„Batman 2” powstanie! Co wiemy o sequelu z Robertem Pattinsonem w roli superbohatera?

Podczas odbywającego się w Las Vegas wydarzenia CinemaCon ogłoszono, że powstanie druga część „Batmana”. Matt Reeves, który odpowiada za scenariusz i reżyserię filmu z Robertem Pattinsonem w roli superbohatera, potwierdził, że planuje pracę nad kontynuacją, a także zdradził kilka szczegółów z nią związanych. 

To dla mnie niezwykle ekscytujące – przyznał Matt Reeves podczas CinemaCon w Las Vegas.

Nie ma wątpliwości, że Robert Pattinson powróci jako Bruce Wayne. Matt Reeves wyznał, że jest wielkim fanem postaci wykreowanej przez urodzonego w Londynie gwiazdora (w ogóle nas to nie dziwi – my też jesteśmy zachwycone i zachwyceni). Co więcej, ujawnił, że pozostali członkowie oraz członkinie ekipy także wezmą udział w kontynuacji projektu. 

„Batman 2”: data premiery. Kiedy film z Robertem Pattinsonem ujrzy światło dzienne?

Podczas wspomnianego wydarzenia nie ujawniono dodatkowych szczegółów. Poznałyśmy je „dopiero” na przełomie stycznia i lutego 2023. Fabuła nadal pozostaje tajemnicą, natomiast twórczynie i twórcy zdradzili datę premiery. Niestety jest ona dość odległa. Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość. Sequel „The Batman” ujrzy światło dzienne 3 października 2025 roku (już zapisałyśmy w kalendarzu).