Mikołaj Krawiecki zyskał popularność dzięki dziesiątej edycji „Top Model”, w której wziął udział. Uczestnik zachwycił jury, a następnie widzów i widzki. Dotarł bardzo daleko. Choć nie wygrał, po programie podpisał kontrakt z profesjonalną agencją modelingową i zaczął pracę jako model. Z kolei na początku marca tego roku Mikołaj Krawiecki poinformował o zawieszeniu kariery modelingowej. Miał ku temu ważny powód. 

Mikołaj Krawiecki z „Top Model” zawiesił karierę modelingową, by pomagać ofiarom wojny w Ukrainie! 

Gwiazdy i influencerki czy influencerzy nie pozostają obojętni na wojnę w Ukrainie. Znane osoby wspierają jej ofiary finansowo, organizują oraz nagłaśniają zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, a także udostępniają swoje domy uchodźcom i uchodźczyniom. Do grona tych, którzy postanowili się zaangażować, należy m.in. Mikołaj Krawiecki. Jeszcze w lutym uczestnik „Top Model” pojechał na granicę polsko-ukraińską, a następnie w głąb sąsiadującego z Polską kraju, by nieść pomoc humanitarną. Swoje poczynania relacjonuje za pośrednictwem mediów społecznościowych, a konkretnie Instagrama. Informuje o najważniejszych w danym momencie potrzebach, jak również pokazuje zniszczenia, jakich dokonało rosyjskie wojsko. W ubiegły piątek (4 marca 2022) opublikował Mikołaj Krawiecki opublikował nowy post w popularnej aplikacji i ogłosił, że zawiesza karierę. Chce się w stu procentach skupić na działaniach w Ukrainie, bo – jak sam przyznał – życie ludzkie jest dla niego najważniejsze. 

Chciałbym poinformować, o zawieszeniu kariery modelingowej, ze względu na obowiązek moralny niesienia pomocy humanitarnej. Jedni zleceniodawcy zrozumieją inni nie. Tak czy inaczej dla mnie wartość życia ludzkiego jest najważniejsza. Będę niósł pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom – napisał Mikołaj Krawiecki na Instagramie. 

Imponującym, a zarazem wzruszającym słowom towarzyszą zdjęcia, na których Mikołaj Krawiecki pozuje w hełmie ochronnym oraz kamizelce odblaskowym. Możecie je zobaczyć poniżej.