Stefano Gabbana i Domenico Dolce to dość wyrazisty duet w świecie mody. Ten pierwszy to szalony, zabawny facet, który w mediach społecznościowych czuje się jak ryba w wodzie. Domenico natomiast to kwintesencja klasy i stylu, u którego gołym okiem dostrzec można miłość do ojczyzny. Ich najnowsza kolekcja na sezon wiosna/lato 2017 to przede wszystkim elegancki szyk, proste kroje zestawione z wyrazistymi printami i głębokimi kolorami.

Sylwetką dominującą w pokazie Dolce & Gabbana podczas mediolańskiego tygodnia mody były eleganckie sukienki mini, midi i maxi. Wszystkie wykonane z lekkich i zwiewnych materiałów, które idealnie nadają się na gorącą, tropikalną noc. Tak, tak, dobrze czytacie...duet postanowił zadziwić wszystkich i ubarwić jedwabne suknie i sukienki tropikalnymi printami. Co dostajemy z tej mieszanki? Koszule w banany, spódnice w różnokolorowe drinki, suknie z makaronowym wzorem, przewiązane elegancką wstążką

Kolejnym elementem, który całkowicie skradł show była biżuteria. Dopełnieniem tropikalnego looku modelek były ogromne kwieciste wianki, czapki ze świecących, różnokolorowych kamieni i złociste korony. Jak tłumaczą projektanci tym akcentem chcieli uhonorować kobiety. Piękność Dolce & Gabbana jest jak królowa, która nie boi się eksperymentować ze swoim stylem sięga daleko do przyszłości poszukując nowych inspiracji, ale równocześnie pozostaje wierna swoim korzeniom. 

Nas sobotni pokaz D&G zachwycił. Ogromne palmy, kolorowe neony, drinki podawane w kokosie, mnóstwo muzyki i tańca. Żałujemy, że ominęła nas taka impreza!