Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Sam Claflin i Helena Bonham Carter to gwiazdy różnych produkcji Netflixa. Tej pierwszej popularność przyniósł serial Stranger Things, który niebawem (mamy nadzieję!) doczeka się 4. sezonu, Cavill został ekranowym Wiedźminem rodem z sagi Andrzeja Sapkowskiego, Sama Claflina mogliśmy nie tak dawno oglądać w komedii romantycznej Pokochaj, poślub, powtórz, natomiast Helena Bonham Carter została siostra królowej Elżbiety II, Małgorzatą, w trzecim sezonie The Crown. Już lada moment wszystkie te nazwiska będziemy mogli zobaczyć w najnowszej filmowej produkcji platformy, którą już jakiś czas temu zapowiadała Millie Bobby Brown. 16-letnia aktorka jest także producentką obrazu Enola Holmes, bo właśnie o ten tytuł chodzi. To opowieść o siostrze Sherlocka Holmesa i Mycrofta, czyli postać, której nie poświęcano do tej pory tak wiele uwagi jak w przypadku braci. Ich zagrali właśnie Henry Cavill i Sam Claflin, zaś Helena Bonham Carter została matką rodzeństwa. Za reżyserię odpowiedzialny jest Harry Bradbeer, a scenariusz napisał Jack Thorne. Premiera filmu Enola Holmes już 23 września na Netflix, a wczoraj światło dzienne ujrzał pierwszy oficjalny zwiastun.


„Stranger Things” 4 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o nowym sezonie serialu Netflixa >>>
 

Millie Bobby Brown jako Enola Holmes, siostra Sherlocka Holmesa. O czym jest nowy film Netflixa?

Enola Holmes to oparty na popularnej serii powieści autorstwa Nancy Springer – w Polsce wydawanej przez wydawnictwo Poradnia K, a dokładnie na pierwszym tomie pt. Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza – emocjonujący kryminał przygodowy, w którym znany na całym świecie detektyw stawia czoła przeciwnikowi, z jakim jeszcze nie miał do czynienia — swojej nastoletniej siostrze. Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) zniknęła, pozostawiając po sobie dziwaczne podarunki, bez żadnych wskazówek ani informacji o obecnym miejscu pobytu.

Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany — ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. 

Wspomniany wcześniej zwiastun Enola Holmes możecie zobaczyć poniżej.