Przed naszym wyjazdem do Trójmiasta marka Converse rzuciła nam wyzwanie. Jednego dnia w Gdyni mieliśmy znaleźć nie tylko świetnie ubranych ludzi, ale w dodatku takich, którzy noszą... Conversy. Największą trudnością okazała się pogoda, nie rozpieszczała nas i w dodatku momentami miała niewiele wspólnego z prognozami (znacie ten moment, kiedy stoicie w deszczu, a pokazuje Wam, że świeci słońce?!). A ludzie w trampkach Converse? Spotykaliśmy ich na każdym kroku! Jakby nie patrzeć, marka jest nieoficjalnym partnerem każdego muzycznego festiwalu na świecie, nie ma bowiem bardziej popularnych, charakterystycznych i odpowiednich butów na przemierzanie kilometrów tanecznym krokiem i zabawę pod sceną. To, co zobaczyliśmy pod dworcem Gdynia Główna, gdzie pojawiliśmy się z naszą fotografką Darią Kolomeytsevą (@warsaw.streetstyle) utwierdziło nas tylko w przekonaniu, że conversy pasują każdemu – bez względu na styl, wiek i płeć, bo wiele dziewczyn miało na nogach modele pochodzące z męskiej kolekcji.

Open’er Festival 2019: dzień 3. Szaleństwo na koncercie G-Eazy’ego, legendarni The Smashing Pumpkins i energetyczna Kylie Minogue

Najczęściej wybieraliście trampki w kolorze klasycznej czerni (niskie i za kostkę), ale totalnym hitem okazały się modele z kolekcji pochodzącej ze współpracy z marką Comme des Garçons. Czerwone kultowe już serduszko zaprojektowane przez Polaka, Filipa Pągowskiego było wszędzie! Niektórym za to szczerze zazdrościliśmy modeli, które w Polsce rozeszły się w kilka minut m.in. z pierwszej kolekcji GOLF le FLEUR* stworzonej przez rapera Tyler, The Creator dla marki Converse. Co ciekawe, linia powstała z myślą o panach, ale cieszy się ogromną popularnością także wśród kobiet. Jedna z dziewczyn zdradziła nam, że swoją parę musiała sprowadzać z Danii. Zresztą zobaczcie w galerii, te zdjęcia tylko pokazują, jak uniwersalne są te buty! Na festiwal, na co dzień, do wszystkiego. Jeżeli znajdziecie swoją stylizację w galerii, nie zapomnijcie udostępnić jej u siebie z hasztagiem #InMyConverse.

PS Są też stylizacje redaktorek Glamour.pl!

Zobacz także: Open'er 2019: moda festiwalowa. Najlepsze stylizacje z trzeciego dnia festiwalu [zdjęcia]