Klasyczny bob wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Ale to nowe – odświeżone i nieco bardziej nowoczesne wersje tej kultowej fryzury dominują w trendach urodowych w poszczególnych sezonach. Nie mamy wątpliwości, że nadchodzące miesiące będą należały do boba inspirowanego Dianą Spencer, a konkretnie fryzurą, którą nosiła na przełomie lat 80. i 90. Czym się charakteryzuje to cięcie? I komu pasuje? Na najważniejsze pytania związane z modern Diana bob odpowiadamy poniżej.

Modne fryzury 2021 – modern Diana bob

Księżna Diana uchodzi za prawdziwą ikonę stylu. Wciąż chętnie odtwarzamy jej stylizacje – zarówno te codzienne, jak i na specjalne okazje. I (prawdopodobnie) jeszcze długo się to nie zmieni. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w sezonie wiosna-lato 2021 będziemy inspirować się nie tylko lookami, ale również fryzurą Lady Di. Cięcie określone mianem modern Diana bob cieszy się bowiem coraz większą popularnością wśród gwiazd, na czele z Kaią Gerber, a także topowych influencerek. 

Czym charakteryzuje się modern Diana bob? To bardzo uniwersalna fryzura. Nie określamy bowiem długości czy struktury włosów, jak m.in. w przypadku sliced bob czy shaggy bob. A to dlatego, że księżna Diana pozostawała wierna bobowi przez lata. I jedyne, z czym eksperymentowała, to właśnie z długością kosmyków. Suzie McGill, globalna dyrektor artystyczna Rainbow Room przyznała w rozmowie z serwisem Glamour UK, że istotny jest natomiast przedziałek. Powinien znajdować się z boku i budować objętość włosów. 

Warto również dodać, że wzrost zainteresowania modern Diana bob nie jest przypadkowy. Pod koniec ubiegłego roku na platformie Netflix pojawił się 4. sezon The Crown, w którym (nareszcie!) zobaczyliśmy Emmę Corrin w roli Diany Spencer. Kostiumy i charakteryzacja absolutnie zachwyciły widzów oraz widzki serialu, a młoda aktorka w zasadzie od razu zdobyła ich sympatię. Co więcej, w sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia Kristen Stewart z planu filmu Spencer. Informacje związane z obsadzeniem jej w roli Lady Di wzbudziły wiele kontrowersji. Jednak wspomniane już zdjęcia zamknęły przysłowiowe usta tym, którzy nie wierzyli, że gwiazda Zmierzchu pasuje do tej historii. Dzięki odpowiedniej charakteryzacji Kristen Stewart wygląda niemal identycznie jak księżna Diana w ostatnich latach swojego życia. 

Jeśli więc potrzebujesz inspiracji, zwróć uwagę na zdjęcia Emmy Corrin i Kristen Stewart, które lansują teraz modern Diana bob. I wyglądają naprawdę świetnie. (Nie tylko) ich fotografie możesz zobaczyć w naszej galerii – na górze strony.

Modern Diana bob – komu pasuje ta modna fryzura 2021?

Modern Diana bob jest bardzo uniwersalną fryzurą, a to ze względu na długość włosów, którą można dopasować do własnych preferencji czy kształtu twarzy. Warto jednak wspomnieć, że tego rodzaju fryzura sprawdzi się u posiadaczek cienkich kosmyków. Warstwowe cięcie pozwoli bowiem zwiększyć ich objętość.