Stylizacje gwiazd stanowią ogromną inspirację od lat. To właśnie dzięki nim narodziło się wiele trendów. Z jednej strony mamy Paris Hilton będącą inspiracją w kwestii mody Y2K, a z drugiej Audrey Hepburn, której klasyczne stylizacje w ogóle się nie starzeją i mogą być traktowane jako wskazówki w każdym sezonie. Wiele gwiazd świetnie przenosi do mody ulicznej bieżące trendy z wybiegów. Ostatnio jeden z modeli lansowanych na wiosnę-lato 2022 wsparła Jennifer Lopez. Piosenkarka postawiła na modną spódnicę maxi. Pomimo że artystka była widziana już w tym modelu, to właśnie teraz za sprawą wybiegowych propozycji ten konkretny model wzbudził tak ogromne zainteresowanie.

Modna spódnica maxi w stylizacji Jennifer Lopez

Jennifer Lopez za sprawą jednej spódnicy zaprezentowała aż trzy trendy – długość maxi, patchwork i jeans. W sezonie wiosna-lato 2022 najpopularniejszy z nich dotyczy jednak pierwszego zagadnienia. Modna spódnica maxi na wiosnę-lato 2022 może być zatem traktowana bardzo luźno. Na bazie tej popularnej długości można eksperymentować z ulubionymi materiałami, kolorami i wzorami. W efekcie za każdym razem otrzymamy interesującą i bardzo modną stylizację. Kluczem do outfitu Jennifer Lopez była inspiracja z westernów. Obok jeansowego patchworku pojawiły się bowiem zamszowe botki, które choć nie były klasycznymi kowbojkami, to świetnie wpisywały się w tę stylistykę. Dodatkowo w zestawie znalazła się też skórzana torba z frędzlami. Z Dzikiego Zachodu całość wyrwały okulary przeciwsłoneczne z dużymi, geometrycznymi szkłami.

Fot. Getty Images

W stylizacji Jennifer Lopez pojawiło się dużo marek z wyższej półki. Spódnica to model z kolekcji Dior. Torebkę zdobi logo Chanel. Zamszowe botki są od Ralpha Laurena. Natomiast oryginalne okulary przeciwsłoneczne zaprojektował dom mody Max Mara. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby podobną stylizację odtworzyć z pomocą bardziej przystępnych cenowo elementów garderoby.

Wszystkie rzeczy wybrane przez Jennifer Lopez są na tyle uniwersalne, że będzie można je nosić także w kolejnych sezonach. Nawet sama gwiazda wychodzi z podobnego założenia. Spódnica, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, to żadna nowość. Ten sam model Jennifer Lopez nosiła już w czerwcu ubiegłego roku.

Skąd moda na spódnice maxi w sezonie wiosna-lato 2022?

Pisząc o najmodniejszych spódnicach na wiosnę-lato 2022 wymieniliśmy nie tylko bardzo popularną w ostatnim czasie mini, która ponownie stała się przedmiotem zainteresowania projektantów mody. Na wybiegach nie zabrakło też jej przeciwieństwa. Spódnice maxi na wiosnę-lato 2022 zaprezentowali Givenchy, Nina Ricci, Louis Vuitton, Tory Burch i Alaïa. Dzięki temu z jednej strony możemy pójść w ślady Jennifer Lopez i sięgnąć po jeden z modeli, który już mamy w szafie. A z drugiej wybrać coś z nowych kolekcji, bo biorąc pod uwagę ich popularność na wybiegach, a teraz także w stylizacjach gwiazd, to spódnica maxi może być jednym z najmodniejszych modeli na wiosnę-lato 2022.

 

Zobacz także: